Рада розгляне законопроєкт про виїзд чоловіків під час воєнного стану: що він передбачає

Рада розгляне законопроєкт про виїзд чоловіків під час воєнного стану: що він передбачає

Рада розгляне законопроєкт про виїзд чоловіків під час воєнного стану: що він передбачає
ДПСУ

У Верховній раді зареєстрований проєкт закону про заборону на виїзд чоловіків віком 18 до 60 років під час воєнного стану, що нині регулюється указом президента Володимира Зеленського.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Ради.

Згідно з нею, законопроєкт про внесення змін до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" за номером 7484 внесли нардепи Михайло Лаба, Олексій Кузнєцов та Анатолій Остапенко від фракції партії "Слуга народу",

Як зазначається у пояснювальній записці, документ покликаний врегулювати порядок проходження військової служби та виїзду за кордон чоловіків — громадян України.

"Головною метою проєкту Закону є задоволення в умовах воєнного стану потреб Збройних сил України, інших військових формувань у межах необхідної чисельності призовників та можливість певної категорії осіб чоловічої статі призовного віку, захищаючи свою країну, себе, своїх рідних і близьких, залишитись для проходження служби за місцем свого проживання чи виїхати у безпечніше місце чи країну", — вказують автори законопроєкту.

Вони також звертають увагу на те, що нині порядок виїзду з України чоловіків регулюється лише указом президента України про загальну мобілізацію, а не законами, відтак пропонуючи доповнити закон "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" новою статтею.

Зокрема, документ пропонує встановити, що громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонено виїзд за межі України під час воєнного стану. При цьому залишити межі країни у цей період зможуть:

  • чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • чоловіки, визнані особами з інвалідністю або, відповідно до висновку військово-лікарської комісії, тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • інші особи, перелік яких визначатиме Кабінет міністрів.

Окрім того, проєкт закону визначає, що певній категорії громадян надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема йдеться про військовозобов'язаних, заброньованих на період мобілізації та воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями в порядку, встановленому Кабінетом міністрів. До цієї категорії входять також громадяни, визнані особами з інвалідністю або непридатними до військової служби за станом здоров'я. Їх не зможуть залучати до військової служби без добровільної згоди, відтак цим категоріям громадян дозволятиметься виїзд за кордон.

Також документ пропонує встановити положення, відповідно до якого деякі категорії громадян можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою та проходити військову службу в межах області, в якій вони зареєстровані чи проживають, зокрема, особи з інвалідністю або тимчасово непридатні до військової служби з огляду на стан здоров’я.

Що відомо

  • Радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів запропонував відкрити можливість для чоловіків виїхати за межі України в обмін на страховий внесок у розмірі 3-5 тисяч доларів.
  • У Державній прикордонній службі розповіли, що під час воєнного стану діти зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби.
  • Починаючи із 10 травня, Державна прикордонна служба фіксує кількісну перевагу українців, що повертаються додому, над тими, які виїжджають за кордон.

Читайте також

Афера на ухилянтах: як українським чоловікам продають документи для виїзду за кордон

Шлях до ЄС і трудова міграція: як українським біженцям шукати роботу та що змінить євроінтеграція

Понад п'ять мільйонів українців виїхали за кордон через війну в Україні — Зеленський

Уряд дозволить IT-фахівцям виїжджати за кордон. Названо умову

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок