Безробітних в Україні долучатимуть до будівництва — уряд

Безробітних в Україні долучатимуть до будівництва — уряд

Безробітних в Україні долучатимуть до будівництва — уряд
Люди розбирають завали після обстрілу. Фото: УНІАН

Уряд вирішив реформувати сферу зайнятості в Україні. Зокрема планується залучати безробітних до суспільно корисних робіт — розбору завалів або будівництва.

"Офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні — визначатиме місцева влада", — повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він наголосив, що держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної — 6500 гривень.

"Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати й захищати Батьківщину, або працювати на перемогу й для фронту", — наголосив він.

Шмигаль пояснив, що статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

"Наше завдання зараз просте й зрозуміле – кожен має працювати на перемогу. Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси", — додав прем'єр.

Війна. Усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок