Зросла кількість українців, що підтримують вступ до ЄС та НАТО

Зросла кількість українців, що підтримують вступ до ЄС та НАТО

Опитування
Зросла кількість українців, що підтримують вступ до ЄС та НАТО
Київ. Фото: УНІАН

Більшість українців підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму, а також вірять в те, що це станеться у наступні 5 років.

Про це свідчать результати тринадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 18-19 червня 2022 року.

Так, 87% опитаних підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі проведення референдуму, проти – 4%, не проголосували б – 8%. Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів та вікових груп. 69% опитаних вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років (40% – протягом 1-2 років, 29% – до п’яти років). Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5-10 років, 3% – за 10-20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу.

Зросла підтримка вступу до НАТО: на референдумі цю ініціативу підтримали б 76%, проти – 10%, не проголосували б 12%. У березні 2022 підтримували вступ до Альянсу 68%. На відміну від вступу до ЄС вступ до НАТО обережніше сприймається мешканцями сходу країни (55% — за вступ, 20% – проти, 22% не прийшли б на голосування).

Довідка. Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження 0,95: не більше 2,8%.

Що відомо

  • За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи", переважна більшість населення центральних та західних областей України підтримує вступ України до Європейського Союзу — 89%.
  • Згідно з опитуванням групи "Рейтинг", оприлюдненим 17 лютого, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок