Понад 90% українців впевнені, що Україна відіб'є напад Росії

Понад 90% українців впевнені, що Україна відіб'є напад Росії

Опитування
Понад 90% українців впевнені, що Україна відіб'є напад Росії
Люди в Києві. Фото: УНІАН

Більшість українців впевнені, що Україна відіб'є напад Росії, і що для перемоги потрібно не менше ніж пів року, а то й більше.

Про це свідчать результати тринадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 18-19 червня 2022 року.

Дослідження показало, що 75% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку. 13% – протилежної думки, ще 12% – не змогли оцінити.

93% опитаних впевнені у тому, що Україна зможе відбити напад Росії. Високий показник впевненості спостерігається серед мешканців усіх макрорегіонів та представників різних вікових груп.

67% респондентів вважають, що для перемоги потрібно не менше пів року, або ж і більше часу. У перемогу за кілька місяців вірять чверть опитаних, за кілька тижнів – близько 6%. Дещо більше тих, хто прагне перемоги у коротший термін, – серед старших. Водночас навіть у цій віковій групі половина опитаних бачить перспективу перемоги за пів року або рік.

Довідка. Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження 0,95: не більше 2,8%.

Що відомо

  • За даними п'ятого загальнонаціонального опитування, проведеного групою "Рейтинг" 18 березня, 93% опитаних вірили в те, що Україна зможе відбити напад Росії. Водночас тоді лише 12% думали, що війна закінчиться за півроку-рік чи більше.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок