Допоможе заощаджувати до 200 млрд гривень щороку. Парламент ухвалив Антикорупційну стратегію

Допоможе заощаджувати до 200 млрд гривень щороку. Парламент ухвалив Антикорупційну стратегію

Доповнено
Допоможе заощаджувати до 200 млрд гривень щороку. Парламент ухвалив Антикорупційну стратегію
НАЗК. Фото: УНІАН

Народні депутати на засіданні 20 червня ухвалили законопроєкт № 4135, який визначає напрямки антикорупційної політики держави до 2025 року, зокрема в оборонному секторі.

Як розповіла голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк, антикорупційна стратегія забезпечить злагодженість та системність на всіх рівнях влади у запобіганні та протидії корупції.

Розробляти проєкти цієї стратегії та державної антикорупційної програми буде Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Воно також оцінюватиме ефективність заходів та зможе ініціювати перегляд державної антикорупційної програми з огляду на результати моніторингу.

Шуляк розповіла, що при НАЗК створять Координаційну робочу групу з питань антикорупційної політики. Її співголовами стануть очільник НАЗК та міністр Кабміну. Склад Координаційної робочої групи затверджуватиме уряд, зокрема за згодою у неї можуть входити народні депутати.

"Варто розуміти, що це не лише крок до держави без корупції, але й крок вперед до кандидатства та членства України у Європейському Союзі", — наголосила Шуляк.

Голова Верховної ради Руслан Стефанчук додав, що за попередніми підрахунками, антикорупційна стратегія допоможе заощаджувати до 200 млрд гривень на рік.

"Документом передбачено чимало заходів, спрямованих на мінімізацію корупційних ризиків у пріоритетних для України сферах. Сектор оборони — одна з них", — додав він.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту, за даними дослідження, проведеного навесні 2020 року, 91,2% населення України вважає проблему корупції серйозною.

Автори проєкту наголосили, що попри те, що попередня антикорупційна стратегія на 2014–2017 роки мала "високий антикорупційний потенціал", повністю реалізувати її не вдалося через тривалий процес створення антикорупційних інституцій, а також через те, що після 2017 року нову стратегію не ухвалили.

Концепція антикорупційної політики до 2025 року базуватиметься на удосконаленні загальної системи запобігання та протидії корупції та мінімізації корупції у найбільш пріоритетних сферах.

Основні принципи антикорупційної політики

  • оптимізація функцій держави: усунення дублювання повноважень різними органами; тимчасове припинення реалізації малоефективних повноважень; усунення випадків реалізації одним і тим же органом повноважень;
  • цифрова трансформація;
  • створення нових законних способів задоволення потреб фізичних і юридичних осіб;
  • посилення юридичної відповідальності: забезпечити невідворотність юридичної відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення;
  • формування суспільної нетерпимості до корупції;
  • утвердження культури доброчесності та поваги до верховенства права.

Що відомо

  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запропонував у майбутньому зменшити кількість людей у міністерствах, а держпідприємства, крім критичних, приватизувати, щоб зменшити рівень корупції.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок