Всесвітня рада церков засудила війну Росії проти України і закликала до миру

Всесвітня рада церков засудила війну Росії проти України і закликала до миру

Всесвітня рада церков засудила війну Росії проти України і закликала до миру
. Лого Асамблеї Всесвітньої ради церков, Фото: Getty Images

Всесвітня рада церков засудила війну Росії проти України і закликала до миру. Про це йдеться в оприлюдненій на сайті Всесвітньої ради церков заяві за підсумками засідання центрального комітету Всесвітньої ради церков у Женеві 15-18 червня.

Учасники засідання глибоко вражені тим, що сталося в Україні з часу їхньої останньої зустрічі 9-15 лютого 2022 року, йдеться у заяві.

“Наші серця сумують з приводу того, що після восьми років невирішеної кризи та конфлікту в східних областях України 24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала незаконне вторгнення на свою сусідню суверенну державу. Цей трагічний розвиток подій є жахливим провалом дипломатії та відповідальності перед міжнародним правом”, — зазначено у заяві.

Зброя не може забезпечити вирішення цієї кризи, кажуть у Всесвітній раді церков. Єдиним реальним рішенням, на думку організації, є “шукати миру і домагатися його”.

“В екуменічному товаристві висловлюються серйозні занепокоєння щодо будь-якого зловживання релігійною мовою для виправдання або підтримки збройної агресії, що різко контрастує з християнським закликом бути миротворцями”, — йдеться у заяві.

Всесвітня рада церков також закликала провести обмін військовополоненими і тілами загиблих.

Всесвітня рада церковміжнародна організація, заснована в 1948 в Амстердамі, у яку входить 348 християнських церков різних традицій; одна з міжхристиянських організацій, що є провідним осередком екуменічногоЕкуменізм — ідеологія та рух за співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій. руху. Керівним органом ВРЦ є Генеральна асамблея представників церков — членів ради.

На початок