18 червня російські війська досягли незначних успіхів на околицях Сєвєродонецька, але в основному зупинилися на інших напрямках просування. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Російські війська, ймовірно, зазнають дедалі більших втрат і деградації військ і техніки, що ускладнить спроби відновити наступальні дії на інших критичних місцях, оскільки триває повільна битва за Сєвєродонецьк, зазнчили аналітики. Як раніше оцінювали ISW, російські війська, ймовірно, зможуть захопити Сєвєродонецьк у найближчі тижні, але ціною зосередження більшості своїх доступних сил на цій невеликій території.
Ключові висновки Інституту вивчення війни:
- Російські війська отримали незначні досягнення на околицях Сєвєродонецька і, ймовірно, просунулися в Метьолкіне, але російські операції залишаються повільними.
- Російські війська, за даними аналітиків, продовжували перекривати українські лінії зв’язку на трасі Т1302 Бахмут-Лисичанськ та наносили наземні та артилерійські удари по трасі.
- Російське військо намагається витіснити українські війська з артилерійського діапазону залізничних шляхів навколо Харкова, які використовувалися для забезпечення російських наступальних операцій на Слов’янськ.
- Армія РФ не проводила жодних підтверджених дій на південному напрямку та продовжує стикатися з партизанським тиском в окупованих районах півдня України.
Що відомо
- Українські захисники завдають армії РФ втрат на всіх напрямках, де тривають активні бойові дії. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 19 червня.
Війна. Усі останні новини
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 116. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!