У Чехії обмежили виплату гумдопомоги українцям

У Чехії обмежили виплату гумдопомоги українцям

У Чехії обмежили виплату гумдопомоги українцям
. Прага, Чехія. Фото: Depositphotos

В Чехії обмежили виплати гуманітарної допомоги українським переселенцям та змінили правила їх розміщення у гуртожитках.

Як повідомляє Czech Radio, Верхня палата Парламенту Чеської Республіки підтримала обмеження виплати українським біженцям гуманітарної допомоги у розмірі 5000 крон (200 євро).

"Сума вже не нараховуватиметься, якщо чеська держава безкоштовно надає біженцям притулок, харчування та гігієнічні засоби. Міра спрямована проти "дотаційного туризму", — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що держава також перевірятиме – чи мешкають зареєстровані в Чехії біженці за тими адресами, які були ними заявлені. Гуманітарна допомога, починаючи з другого місяця перебування українців на території Чехії, нараховуватиметься за місцем постійної реєстрації.

Крім того, видання пише, що чеські законодавці змінили правила розміщення українських біженців у гуртожитках та виплату грошової допомоги.

"Згідно з депутатською поправкою, що вноситься до закону lex Ukrajina, чеські міністерства, крайові адміністрації та муніципалітети після закінчення дії режиму надзвичайного стану зможуть продовжити надавати приміщення спеціально створення для тимчасового житла українських біженців, які рятуються від російської військової агресії", — йдеться у повідомленні.

Також розміщення біженців у тимчасових гуртожитках може тривати не довше 3 місяців, а у тимчасових приміщеннях на кшталт спортивних залів та наметових містечок – не довше одного місяця.

Документ ще має підписати президент Чехії Мілош Земан.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • За даними МВС Чехії, з моменту вторгнення Росії в Україну у Чехії тимчасовий захист отримали 357 566 українців.
  • Чеський перевізник RegioJet з 11 червня запустив регулярне залізничне сполучення між Прагою, Львовом та Києвом.
  • 18 травня уряд Чехії ухвалив зміни до закону про допомогу українцям на тлі війни з Росією, які стосуються виплат грошової допомоги біженцям із України та розгляду заявки про надання тимчасового захисту.
  • У Польщі з 1 червня змінилися правила видачі безплатних квитків на потяги українським біженцям. Інші правила пільгового користування польською залізницею для українців залишаються незмінними.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 111. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок