Суд поновив на посаді люстрованого податківця і присудив майже 900 тис. грн. компенсації

Суд поновив на посаді люстрованого податківця і присудив майже 900 тис. грн. компенсації

Суд поновив на посаді люстрованого податківця і присудив майже 900 тис. грн. компенсації
sumy.today

Сумський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов Дмитра Васюніна до Головного управління ДФС у Сумській області 2 квітня 2020 року. Його поновлено на посаді в податковій міліції, а ДФС має сплатити за час вимушеного прогулу майже 900 тисяч гривень.

Дмитро Васюнін, який нині очолює ТОВ "Сумитеплоенерго", позивався до Головного управління ДФС у Сумській області про визнання незаконним звільнення, скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку.

Суд визнав протиправним та скасував наказ від 24 жовтня 2014 року про звільнення Дмитра Васюніна з посади. Його поновили на посаді виконуючого обов'язки заступника начальника управління - начальника відділу оперативного супроводження адміністрування ПДВ оперативного управління ДПІ у м. Суми Головного управління ДФС в Сумській області.

За час вимушеного прогулу Головне управління ДФС має виплатити на користь Дмитра Васюніна 876545 грн 18 коп.

Дмитро Васюнін був звільнений з посади 2014 року через застосовану до нього заборону, передбачену ч. 3 статті 1 Закону України "Про очищення влади".

Журналісти Суспільного очікують на коментарі Дмитра Васюніна на Головного управління ДФС в Сумській області.

Що відомо:

  • Закон "Про очищення влади" ухвалила Верхоавна Рада 16 вересня 2014 року. За ним, низка чиновників часів експрезидента Віктора Януковича не можуть обіймати посади в державних органах влади впродовж 5 або 10 років.
  • 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення щодо закону про люстрацію. У ньому йшлося, що цей закон порушив права українських чиновників. Наприкінці лютого 2020 року рішення Європейського суду набрало чинності.
На початок