Близько 50 людей щоденно приходить до Запорізького обласного центру служби крові, щоб здати кров. Здебільшого це чоловіки. В закладі можна побачити людей різного віку, серед них — військові та переселенці. Наразі потрібні донори з негативним резус-фактором.
Про це повідомили в центрі, де побували кореспонденти Суспільного Запоріжжя.
Жителька Оріхова Наталя регулярно здає кров. 12 квітня вона разом з родиною евакуювалася до Запоріжжя. Наталя — волонтерка, допомагає військовим.
"Я постійний донор і в такі важкі часи для нашої країни, я вважаю, що це мінімальне, що може зробити громадянин для нашої країни — це своєю кров'ю допомогти тим, кому це потрібно та тим, хто боронить нашу землю зараз", — каже жінка.

Медична реєстраторка Марина Киричкова розповідає як треба підготуватися до здачі крові:
"Головне — підготуватися по дієті, бути здоровим, мати при собі паспорт, код ідентифікаційний і по буднях з 8 години до 13 можна підійти здати кров".

Перед процедурою потенційні донори здають аналізи в сусідньому кабінеті, пояснює фельдшер-лаборант Владислав Шубін:
"Ми визначаємо попередньо групу крові, потім вже в клініці роблять точніший аналіз. Визначаємо також гемоглобін та гематокрит".

Сама процедура здачі крові триває 15 хвилин, її компонентів, наприклад тромбоцитів — трохи довше.
Лікар-трансфузіолог Юрій Жаботенко пояснює: донором не можуть бути люди з хронічними захворюванням, або ті, хто мають певні медичні показники, наприклад, низький гемоглобін.
"Або якщо він (донор — ред.) прийшов, а так може бути, є таке поняття, як брак по венах, не в кожного є добрі, товсті такі вени й тому що голка дуже товста, якщо тоненькі вени, то можна просто проколоти, зіпсувати мішок і ми не наберемо крові, є така категорія", — каже лікар.

Здавати кров можна раз на два місяці. Якщо донор здає тромбоцити — раз на місяць.
“Завдяки тому, що нам по гуманітарній допомозі прийшло декілька вагів помішувачів. Ми можемо тепер збільшити кількість одночасно прийнятих донорів, тобто ми можемо приймати на 5 крісел. При великому потоці донорів і за потреби, ми можемо перейти ще в одне приміщення і приймати ще на три крісла — це за потреби. Раніше ми могли одночасно приймати трьох донорів, а зараз і вісім”, — розповідає завідувачка відділу заготівлі крові та її компонентів Лариса Юрченко.
Спеціалісти Центру наголошують, що нині не вистачає запасів крові з негативним резус-фактором, група крові значення не має.
Дивіться також: Як стати донором крові в Запоріжжі
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram