Нут, соя та овочі: в Одесі волонтерки готують веганську їжу для військових

Нут, соя та овочі: в Одесі волонтерки готують веганську їжу для військових

Ексклюзивно
Нут, соя та овочі: в Одесі волонтерки готують веганську їжу для військових
Суспільне Одеса

Волонтерки Олена Дуплійчук та Анастасія Вальгер з громадської організації "Кожна Тварина" на домашній кухні готують веганську їжу для військових ЗСУ, ТрО та волонтерів. Два місяці тому вони почали годувати переселенців. Зараз мають замовлення від волонтерських організацій та військовослужбовців-веганів. Деталі дізнавалися журналісти Суспільного.

Волонтерки готують без м'яса та продуктів тваринного походження. Котлети роблять із соєвого текстурату, грибів, цибулі та моркви. У меню також нут, сулугуні, веганський сир та овочі. Приготування веганської їжі займає у волонтерок близько чотирьох годин. Потім її фасують на порції: для військових вони вдвічі більші.

"Якщо там бобові – це вже білок, якщо там соєвий текстурат – це також білок, припустимо, сьогодні у нас котлетки з соєвим текстуратом – це білок, плюс буде нут – це також білок. Багато білка – це в принципі добре, а ще цей він корисніший для людського організму", – зазначила волонтерка Олена Дуплійчук.

В Одесі волонтерки готують веганську їжу для військових
Суспільне Одеса

В Одесі волонтерки готують веганську їжу для військових
Олена Дуплійчук, волонтерка. Суспільне Одеса

Наразі у дівчат щодня замовлення на 32 порції веганської їжі, розповіла волонтерка Анастасія Вальгер:

"Я багато веганів знаю в Одесі і дехто з них пішов до ЗСУ, до ТрО. Я написала їм, потім виставила сторіз в інстаграм "Чи знаєте ви військових ваганів в Одесі в ТРО та ЗСУ ?", я і в групі написала в телеграмі. І поступово мені почали писати військові вегани".

В Одесі волонтерки готують веганську їжу для військових
Андрій, резервіст ЗСУ. Суспільне Одеса

Андрій – резервіст ЗСУ. Зазвичай раціон у військовій частині не обходиться без м’яса, тому просить приготувати їжу окремо:

"Є просто їжа, але вона або м’ясна, або не ситна зазвичай. Доводилося купувати шаверму якусь чи фалафель чи ще щось, а тут більш зручно, залежить від того, які кухарі на кухні. Деякі готують навіть окремо, навіть якщо без м’яса, не ситно щось для веганів. Іноді є можливість самому для себе і для товаришів щось приготувати", – розповів хлопець.

В Одесі волонтерки готують веганську їжу для військових
Олександр, позивний "Веган". Суспільне Одеса

Позивний Олександра – "Веган". Каже – в армійському меню може знайти щось для себе, втім волонтери готують більш насичену та різноманітнішу їжу:

"Насправді дуже заскучав за рідкою їжею, ось так щоб суп приготували або борщ по веганському формату, то це рідко буває. А клітковини досить вистачає, тобто каші макарони, гречнева, круп’яна, пшоно. Зараз взагалі кожна передачка від них є такою приємною несподіванкою і включає в себе те, що ти рідко знаходиш самотужки. Тофу, фалафель, нуд, бакануш, всякі гумуси, здебільшого таке, що жирніше, ситніше і не забирає багато часу в приготуванні".

Читайте також

  • Зібрали 30 тонн вантажу до Бучі. На Одещині готують для ЗСУ та допомагають переселенцям
  • Український борщ, картопля та гомілки: в Одесі готують обіди для волонтерів та переселенців. ВІДЕО
  • Через посуху аграрії Одещини очікують зібрати 60% від торішнього урожаю

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок