З лопатами і відрами: у Черкасах працівниці дитсадка власноруч перетворюють підвал в укриття

З лопатами і відрами: у Черкасах працівниці дитсадка власноруч перетворюють підвал в укриття

З лопатами і відрами: у Черкасах працівниці дитсадка власноруч перетворюють підвал в укриття
Суспільне: Черкаси

У Черкасах дитсадок "Волошка" готується до початку роботи. Там з підвального приміщення треба винести з тонну землі — таким чином працівниці дитсадка створюють укриття.

В умовах воєнного стану для відновлення роботи дитсадка наявність укриття – обов’язкова умова, розповіла директорка Ірина Пилипенко.

Нині у виховательок, помічниць, кухарів дитячого садка "Волошка" ранок починається з відрами та лопатами.

"Мені морально це робити важче ніж фізично. Фізично вже звикла, як то кажуть, ввійшла в колію. Аби вже діти вернулися швидше і працювати краще з дітьми, ніж отак".

У Черкасах працівниці дитсадка власноруч перетворюють підвал у сховище
Суспільне: Черкаси

У підвалі, де буде укриття для дітлахів, нині насип землі заввишки з кімнату. Тепер всю цю гору треба винести. Серед працівників переважно жінки, розповіла помічниця виховательки Катерина Володимирівна. Зараз їм вкрай потрібна допомога.

"Працівники наші – це сторожа тільки – троє чоловіків. Решта — це все жінки, молоді в основному жінки",— пояснила пані Катерина.

У Черкасах працівниці дитсадка власноруч перетворюють підвал у сховище
Суспільне: Черкаси

Землю з підвалу виносять та висипають на трактор. За словами директорки, зараз без такого сховища ніяк, лише за його наявності заклад може працювати.

"Треба відчинятися, працювати на нашу перемогу. Хочеться зробити своє сховище для нас, для наших дітей", — розповіла Ірина Пилипенко.

Поруч є сховище, яким може користуватися дитсадок. Його створили за ініціативи голови комітету "Калиновий" Віри Мигаль.

У Черкасах працівниці дитсадка власноруч перетворюють підвал у сховище
Суспільне: Черкаси

Як перетворили підвал на сховище працівниці комітету "Калиновий", розповіла Віра Мигаль. Укриття поруч із дитсадком. За словами пані Віри, колись тут було овочесховище, потім підвал, а коли в місті почали лунати сирени, тут зробили прихисток, бо сховатися під час тривоги мешканцям було ніде.

"Ми 50 мішків звідси виволокли. Зносили люди дошки від стелажів, проводку зробили. Дехто ліжко давав, хто давав матраци, хто цеглу. Ми підставили, облаштували, щоб було не на землі, щоб було не холодно", — пояснила пані Віра.

За її словами, біда всіх об’єднала: ковдри, воду, іграшки та дошки люди зносили самі.

У Черкасах працівниці дитсадка власноруч перетворюють підвал у сховище
Суспільне: Черкаси

У сховищі є приміщення, яке жінка називає "дитячою кімнатою".Стіни оздоблені малюнками. Їх, чекаючи на "відбій", створили діти. На них веселка, свій дім та слово "мир".

Коли укриття в Черкасах стали необхідністю для дитсадків, Віра Михайлівна запропонувала одну із найбільших кімнат.

"Запропонувала таку кімнату, бо тут найменше труб – вона найбезпечніша".

За словами помічниці виховательки, про сусіднє укриття знають та найкраще, коли садочок матиме своє, тому продовжують трудитися і сподіваються на підмогу.

"Щоб не переривався процес приготування страв, коли готують їжу. У нас сирени звучать тоді, коли готують їжу. Бігти в якесь приміщення за межами садочка незручно, бо їжа готується і за нею треба слідкувати".

Читайте також: Тепер 23: у Черкасах відновили роботу більше дитсадків

Як розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна, в Черкасах усього 53 садочки й нині працює 23 – це ті, що мають сховища.

"Нині працюють садки, де є сховища, тобто, де наявні всі необхідні предмети, але це не є офіційним бомбосховищем. Батьки ознайомлюються з місцем перебування дітей у разі оголошення повітряної тривоги і підписують угоду про те, що ознайомлені", – пояснила Чубіна.

Денного сну в дитсадках поки немає і працюють вони переважно для дітей від чотирьох років.

Що відомо

  • Умовою відновлення роботи садка в умовах воєнного стану є облаштування сховища для дітей та працівників на випадок повітряної тривоги.
  • За словами заступниці міського голови Анастасії Чубіної, відкривають у Черкасах дитсадки поступово, згідно з заявами батьків щодо такої потреби.
  • На Черкащині станом на 17 травня відновили роботу понад сорок дитсадків, повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, керівництво області спільно з керівництвом районів, громад і освітянами нині напрацьовують оптимальні варіанти роботи дошкільних навчальних закладів, ураховуючи всі безпекові заходи, щоб відновити офлайн-формат.
  • У Черкаській області від початку червня запрацювали ще 24 дитсадки. Станом на 10 червня працюють сто закладів дошкільної освіти, повідомив начальник обласного управління освіти і науки Черкаської обласної військової адміністрації Валерій Данилевський.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок