Київська прокуратура викрила діяльність підприємств, які виробляють оборонне обладнання для Росії і належать родині екс-міністра оборони 2012-2014рр. Йдеться про Павла Лебедєва, якого розшукують за підозрою у державній зраді.
Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.
Зазначається, що під час розслідування кримінального провадження було заарештовано 645 залізничних вагонів загальною вартістю близько 650 мільйонів гривень. Арештоване майно передали в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів.
"За даними слідства, на території України здійснюють свою діяльність ряд підприємств, кінцевим бенефіціарним власником яких є родина колишнього Міністра оборони України (2012-2014 р.р.). Вказані підприємства займаються поставками та реалізацією товарів на території РФ, а також виробляють обладнання для оборонно-промислового комплексу держави-агресора,"— йдеться у повідомленні.
Окім цього було заарештовано 30 земельних ділянок, 30 об’єктів нерухомості, зокрема, 6 цілісних майнових комплексів та корпоративні права 22 суб’єктів господарювання.
Досудове розслідування здійснюється за фактамиь фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (від 6 до 8 років позбавлення волі) та привласнення майна (від 3 до 5 років позбавлення волі).
Павло Лебедєв — колишній український політик російського походження, член "Партії регіонів". Від 24 грудня 2012 до 27 лютого 2014 року був міністром оборони. 24 червня 2020 року у Генпрокуратурі повідомили, що оголошено підозру у державній зраді екс-президенту Віктору Януковичу, а також двом екс-міністрам оборони Дмитру Саламатіну і Павлу Лебедєву.
Що відомо
- 31 травня Офіс Генпрокурора повідомив, що Крюківський вагонобудівний завод купував деталі у російських підприємств замість дешевших аналогів українського виробництва.
- 26 травня столична прокуратура спільно з СБУ викрили незаконну схему постачання в Україну мінеральних добрив з Російської Федерації в обхід санкцій РНБО.
- Київська прокуратура націоналізувала 20 вантажівок "МАЗ" та корпоративні права двох підприємств, пов’язаних з урядом Білорусі.
- 17 травня ДБР виявило на Київщині підприємство з виробництва будівельних метаріалів, підконтрольне російському олігарху Андрію Молчанову.
- 10 березня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє націоналізувати все російське майно в Україні.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 110. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу