У 92-й бригаді розповіли, як під Харковом знищили російський ОМОН

У 92-й бригаді розповіли, як під Харковом знищили російський ОМОН

У 92-й бригаді розповіли, як під Харковом знищили російський ОМОН
Суспільне Харків

Не менше 25 одиниць російської техніки знищили українські бійці на під'їзді до Харкова на початку вторгнення РФ в Україну.

Коментар командира батальйону 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка "Філософа" про бій під Харковом опублікований у соцмережах Сухопутних військ ЗСУ.

За словами командира, 6 рота 92-ї бригади стояла на рубежі Старий Салтів — Шестакове — Кутузівка. Два танки були поблизу Кутузівки, ще два на в'їзді до Харкова. Командир 6-ї роти повідомив "Філософу" про брак палива. Командир батальйону направив до позицій ЗСУ паливозаправник із двома заступниками.

"Виходить на мене заступник з тилу і доповідає: по трасі через поля вийшла колона, колона ОМОНу. І вона стала у напрямку Кутузівки між Шестаковим і Кутузівкою. Я кажу: як ти проїхав її? Проїхав нормально. Вони всі в машинах, я повз пролетів, нормально. Я кажу: в сенсі? Отак-от", — згадує командир батальйону.

"Відправляю назустріч їм два танки, танки вискакують з передньої частини, в лоб на цю колону, а шоста рота в той час виходила їм в тил. Близько 25 одиниць було знищено, це ОМОН був. Вони їхали демонстрації розганяти, напевно, у Харкові. Трошки не доїхали", — говорить командир батальйону.

За його словами, до російських військ підійшло підкріплення, і флангові підрозділи змушені були відступити. "Рота відійшла до Харкова, задачу виконала, так, але з втратами, на жаль", — сказав командир.

24-25 лютого в основному складі бригади були військовослужбовці за контрактом. 70-80% — люди з досвідом бойових дій. Водночас бої в зоні ООС неможливо співставити з нинішньою війною, то був "дитячий садок", говорить "Філософ".

"Харків дуже змінився після 24 лютого, дуже сильно. Якщо тут було багато проросійського, то зараз навпаки, проукраїнського набагато більше. Після того, як побачили, як по них прилітає. Місцеве населення гине. Коли інфраструктура руйнується, а харків'яни за Харків горло перегризуть будь-кому", — говорить "Філософ".

Читайте також

"Єдиний страх – це страх за родину": як Нацгвардія боронить Харків

На початок