Санкції проти Росії не скасують після завершення війни — Шольц

Санкції проти Росії не скасують після завершення війни — Шольц

Санкції проти Росії не скасують після завершення війни — Шольц
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, фото: DPA

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що для скасування західних санкцій проти Росії потрібно, щоб вона завершила війну і прийшла до взаєморозуміння з Україною.

"Санкції не зникнуть просто так, коли зброя мовчить. Росія повинна прийти до порозуміння з Україною", — заявив Шольц на спільній з президентом Сербії Олександром Вучичем пресконференції, пише CNN.

Канцлер Німеччини також заявив, що очікує, що санкції проти Росії підтримають усі країни, які претендують на членство в ЄС, включно з Сербією.

Він зазначив, що ситуація зміниться лише тоді, коли Москва перестане диктувати умови та почне домовлятися з Києвом. Шольц підкреслив, що територіальна цілісність та суверенітет України мають бути захищені.

"Це жахлива, безглузда війна, яка розпочата за імперіалістичне бачення Росії. Тому так важливо, щоб Європейський Союз і всі ми були солідарні з Україною та допомогли їй захиститися від цього нападу", – сказав Шольц.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 30 травня Німеччина погодилася змінити свою конституцію, щоб дозволити створити кредитний спеціальний оборонний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, запропонований після вторгнення Росії в Україну.
  • Німеччина долучиться до післявоєнного відновлення України, а також надаватиме екстрену підтримку для подолання гострих наслідків війни. Про це під час візиту до України заявила міністр розвитку та економічної співпраці ФРН Свенья Шульце.
  • Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила, що на те, щоб передати Україні німецькі системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM, поставки яких раніше анонсував канцлер ФРН Олаф Шольц, можуть знадобитись місяці.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок