Перейти до основного змісту
Кордон України є лінією фронту між демократією та авторитаризмом — Зеленський

Кордон України є лінією фронту між демократією та авторитаризмом — Зеленський

Кордон України є лінією фронту між демократією та авторитаризмом — Зеленський
. Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росію цікавить значно більша територія, ніж суверенна територія України, і вона не визнає право на самостійне існування не лише українського народу. А державний кордон України є актуальною лінією фронту між свободою і пригніченням, демократією та авторитаризмом.

Про це він заявив у виступі перед учасниками Копенгагенського демократичного саміту.

Він зазначив, що торік учасники цього саміту ставили питання, де пролягає ця лінія, а вже цьогоріч світ отримав відповідь не в дискусіях, а на полі бою.

"Але на це протистояння можна поглянути також з іншої точки зору. Його можна оцінити не тільки з погляду політичних режимів чи ідеологій, а з точки зору здатності перетворювати слово на дію. Це фундаментальна здатність будь-якої системи — суспільної, державної, бізнесової. Якщо цієї здатності немає, система програє", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що учасники саміту виховані в культурах, які цінують слово і демократія завжди базується на тому, що слово має значення.

"Я не хочу применшувати значення дискусій. Я хочу звернути увагу на те, як небагато часу знадобилось одній системі, щоб перетворити слова про народ, якого нібито не існує, на жорстокі воєнні дії, спрямовані на його знищення. Або слова про те, що якась територія нібито має бути частиною іншої держави, на дії із захоплення цієї території", — сказав він.

Зеленський наголосив, що ще торік питання про здатність демократичного світу захистити народ чи територію від нападу так само швидко, як "тиранія починає агресію" викликало дискусію про силу Європи та російську тиранію.

"А цьогоріч ми бачимо, що це абсолютно практичні запитання, від яких безпосередньо залежить доля мільйонів людей, і не тільки в Україні. Бо Росію цікавить значно більша територія, ніж суверенна територія України, і вона не визнає право на самостійне існування не лише українського народу", — сказав він.

Президент також зазначив, що лінія протистояння між свободою та пригніченням проходить між здатністю просто говорити щось і готовністю діяти на підкріплення слів – обіцянок виборцям, слів на переговорах і текстів конвенцій.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 107. Текстовий онлайн

"Те, що ми робимо — відповідаємо на запитання: "де, коли та що" — британський розслідувач про злочини РФ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок