У Луцьку на річці Стир біля Центрального пляжу 9 червня волинські водолази-рятувальники навчали дорослих і дітей правилам купання у водоймі. На міському пляжі є три місця зі сходами, де безпечно купатися, – розповів Суспільному рятувальник Іван Македонський.
Під час навчання рятувальники показали, як надавати першу медичну допомогу, кидати "кінець Александрова" та рятувальний круг, щоб витягнути людину з води.

Зі слів рятувальника, людині, яка тоне, варто привертати увагу, щоб їй встигли допомогти: голосно кликати на допомогу, махати руками, плескати руками об воду тощо.
"Коли тут заходять на сходинках, течія йде сюди, починає відносити сюди в кущі і люди, замість того, щоб пливти далі, починають панікувати, гребти проти течії назад, в них нічого не виходить. Втрачають сили, паніка і починають топитись", – каже Іван Македонський.
Під час проведення інструктажу волинські рятувальники помітили в річці дівчину, яка на надувній іграшці заплила на ділянку з великою кількістю водоростей і не могла самостійно вибратися.

Спершу дівчина відмовилася від допомоги рятувальників, однак через певний час побачила, що вибратися складно. Як розповів Суспільному рятувальник Роман Козак, такі випадки тут не вперше.
"Я думав, вона не вміє просто плавати. Якщо вона перевертається – відразу на допомогу їй треба. Частіше буває, що люди елементарно можуть в цьому зіллі заплутатись", – зазначив чоловік.

Від початку купального сезону на Волині втопилася одна людина у Володимирі. Напередодні рятували жінку, якій стало зле під час плавання в Теремнівському ставку, – розповів керівник групи водолазно-рятувальних робіт Іван Шевчук.
"Минулого року в Волинській області за зимовий і літній періоди дістали 24 тіла. Зазвичай, люди, які впевнені і просто в шоковому стані хочуть надати допомогу, коли неправильно це робити – самі стають потерпілими", – додав рятувальник.
Усього в області для купання визнали безпечними 19 водойм, котрі обстежені та обладнані рятувальними постами.
Читайте також
- Термін купального сезону в Луцьку встановили з 1 червня до 31 серпня. Цього року на облаштування пляжів в обласному центрі міська рада виділила 560 тисяч гривень.
- У Луцьку на пляжі в Центральному парку і на Теремнівських ставках, де раніше міська рада дозволила відпочинок, перевірили якість води на відповідність гігієнічним нормам: порушень не виявили.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.