У Черкаській гімназії №31 учнів готують до складання мультитесту. Його цьогоріч складають для вступу замість ЗНО.
7 червня завершився перший етап підтвердження участі у іспиті. Ті, хто не встиг на основну сесію, підуть на додаткову чи спеціальну. Перевіряти свої знання почнуть із 18 липня.
Літо одинадцятикласників минає у школі: чи не щодня випускники готуються до складання мультитесту. На курсах з української мови повторюють орфографію:
"Повторюємо весь курс української мови, починаючи з п'ятого класу. Правда, те що в них було десь у головах, зникло, тож ми його вишукуємо", — прокоментувала вчителька української мови Лариса Руденко.
Якщо опановувати мову вдається, то математику й історію – складніше, розповіла випускниця Христина Яременко:
"Готувалася до англійської, а не до історії. Тому все доводиться вчити наново. Раніше розглядала юридичний факультет, але поки що не знаю, я вже потім буду дивитися за результатами".

Богдан Лисенко у майбутньому теж хоче бути юристом. У підготовці хлопець має свій секрет:
"Історію треба не вчити, а розуміти, тоді буде легше".
Після дворічного ковідного карантину, діти готуються до іспиту в період повномасштабної війни. В учнів вкладають усі зусилля, бо розуміють, що за ними майбутнє і відбудова країни – зауважив директор гімназії Сергій Шамара:
"Заняття у мене мало б бути 45 хвилин, інколи одну годину і 20 хвилин, а я можу сидіти з ними і дві години, і більше. Не тільки мотивую, а й по поличках розкладаю матеріал. Ми їх виховували завжди, особливо останніх два роки, як дуже вольових особистостей. Для них перешкоди існують, звичайно, вони їх напружують, але це ж їх і мотивує".

7 червня завершився перший етап реєстрації на мультитест. Попереду тепер другий – уточнення, пояснила методистка обласної лабораторії-центру ЗНО Тетяна Федоренко:
"Із 18 червня до 7 липня всі учасники нашого тестування повинні ще підтвердити свою участь. Вони також заходять на свої персональні сторінки й підтверджують місце свого перебування".
Як пояснила фахівчиня, мультипредметний тест триває в три сесії: основна, додаткова та спеціальна. Наразі вже визначено 23 країни, у яких також будуть розташовані екзаменаційні центри і діти матимуть змогу пройти вступний іспит.
Що відомо
Цьогоріч через воєнний стан ЗНО для вступу скасували. Натомість – буде мультитест з історії, математики та української. На виконання завдань випускникам дають дві години. Основна сесія триватиме із 18 липня до 10 серпня. Додаткова – 16 – 20 серпня. Спеціальна - 12–16 вересня.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України