За знущання над мешканцями Конотопу підполковнику РФ заочно повідомлено про підозру

За знущання над мешканцями Конотопу підполковнику РФ заочно повідомлено про підозру

За знущання над мешканцями Конотопу підполковнику РФ заочно повідомлено про підозру
Фото: Сумська обласна прокуратура

7 червня 2022 року заочно повідомлено про підозру військовому коменданту гарнізону міста Самара, який віддавав накази про жорстоке поводження з цивільними. Про це написали на Facebook-сторінці Сумської обласної прокуратури.

За даними слідства цей підполковник, разом зі своїми підлеглими, незаконно перетнув кордон України та брав безпосередню участь у злочинах на території Конотопу та Конотопського району.

25 лютого на в’їзді в село В’язове військові Росії організували блокпост та зупиняли там автомобілі. Там вони затримали одного з водіїв та перевезли його на сільськогосподарське підприємство. Там підполковник, щоб залякати затриманого, віддав підлеглим наказ розстріляти його.

Російські солдати чоловіка змусили роздягнутися до спідньої білизни та тримали його впродовж близько 5 годин із кайданками на руках поруч із чорними поліетиленовими мішками, в яких, ймовірно, знаходились трупи. При цьому температура в приміщенні була близько +4 градусів Цельсія. Потім чоловіка відпустили.

За даними слідства, 28 лютого військові РФ так само затримали іще двох місцевих жителів, які розвозили хліб. Підполковник наказав підлеглим одягти на них кайданки та зав’язати очі. Утримували чоловіків на тому ж підприємстві. Затриманих систематично били прикладом предмета, схожого на автомат Калашникова. При цьому в них вимагали дані про цивільних мешканців Конотопа з проукраїнською позицією, місцезнаходження і розташування військових ЗСУ у Конотопі та місця зберігання зброї. 2 березня чоловіків відпустили.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок