У Житомирі садівники-городники Тетяна та Віталій Ліневичі з одного дерева отримують до шести сортів плодів з різним періодом дозрівання. Таких дерев на шести сотках у них понад 30. Віталій Ліневич розповів Суспільному, що плоди такого "дерева-саду" можна куштувати два місяці.
Віталій Ліневич каже, що вони раціонально використовують кожне дерево та кожен квадратний метр землі.
"Коли хочеться всього, а землі мало, я бачу тільки один вихід – це інтенсивний сад і город, – каже Віталій Ліневич. – Ось, наприклад, на одному дереві під назвою алича ми прищепили п'ять різних сортів. Це і червонолистий сорт аличі, і сорт, який дає надзвичайно великі світло-зелені плоди. Тут також ягода у нас з гострим кінчиком і таке інше. Що це нам дає? Весь липень і серпень ми ласуємо гарними свіжими сортами аличі, тому що вони мають різні терміни дозрівання, різні смакові якості і різні умови зберігання".


На дереві фундук Віталій Ліневич вирощує шість сортів горіхів, серед них – Варшавський червонолистий та Барселонський зеленолистий.
"Перший етап створення такого дерева "фундука-саду" вимагає певних умов і деяких знань, – каже Віталій Ліневич. – Треба гарну підщепу вибрати, знати терміни щеплення живців, формування їх на першому-другому році. Проте потім, протягом дуже багатьох років: це десятиріччя, століття, ми щороку будемо мати з мінімальними затратами гарний щедрий врожай".





Тетяна Ліневич каже, щоб збільшити врожай, вони використовують кожен клаптик землі, навіть під деревами.
"Наприклад, під цією яблунею – найтемніша у мене грядочка, яку ми використовуємо як шкілку для вирощування саджанців", – розповіла Тетяна Ліневич.




Що відомо
- Садівниця-любителька у центрі Житомира вирощує екзотичні фруктові дерева.
Читайте також
- На Житомирщині долучаються до ініціативи громадянського суспільства "Сади перемоги".
- У Житомирі на внутрішньому дворику обласного краєзнавчого музею вирішили створити рекреаційну зону.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber