У Сумах комунальники покосили "Сади Перемоги"

У Сумах комунальники покосили "Сади Перемоги"

У Сумах комунальники покосили "Сади Перемоги"
Суспільне Суми

У дворі сумського будинку комунальники скосили насадження, якими мешканці озеленили територію. Частина з них посаджена в рамках загальноукраїнської кампанії "Сади Перемоги". У ЖЕКу кажуть: рослини потрібно було обгородити, а для дерев отримати дозвіл на висадку.

У Сумах комунальники покосили "Сади Перемоги"
Суспільне Суми

У дворі будинку по вулиці Ярослава Мудрого у Сумах щороку саджають квіти, висаджують фруктові дерева і навіть вирощують овочі.

"В цьому році за ініціативи Президента "Сади перемоги" ми вирішили більше насадити. І кущі посадили, і тикви, і баклажани, і кабачки, висадили усі овочі, щоб підтримати і наблизити нашу перемогу", – розповідає Наталія Вінниченко, мешканка будинку.

4 червня, розповідають мешканці, рано вранці частину рослин знищили.

"Косили все підряд: і саджанці косили, і кущі викосили, зрізали два кущі барбарису червоного", – говорить Сергій Камінський, мешканець будинку.

"Вони дуже цінні, вони дуже дорогі, дуже красиві. Ми вирішили, щоб у нас було дуже гарно, але ж бачите, як воно все", – додає Наталія Вінниченко, мешканка будинку.

У Сумах комунальники покосили "Сади Перемоги"
Суспільне Суми

Цього разу покосили висаджену восени яблуню і п'ятирічні кущі барбарису, раніше знищили вишні, – розповідають мешканці. Планове викошування трави проводила компанія"Коменерго-Суми", яка надає послуги з утримання цього будинку. Там кажуть: благоустрій прибудинкових територій у час війни організувати непросто, зокрема, доводиться шукати бензин, аби заправити коси.

"В каністри не продають. Просимо. Працівників ми взяли з центру зайнятості на тимчасові роботи. І робітник – він не є садівником професійним, він косить траву, яку він бачить, яка виросла і досягла такої висоти, що навіть не видно тих насаджень, які посадили співвласники. Якщо дерево буде окопане, огороджене, його буде видно, що за ним доглядають, то його буде видно і його не скосять. Якщо воно росте, як на городі в бур'яні, то вибачте, можливо таке і трапилось", – пояснює Юлія Немченко, інженер керуючої компанії "Коменерго-Суми".

У ЖЕКу радять мешканцям огороджувати свої рослини, аби вберегти їх від випадкового викошування. Крім того, сказала Юлія Немченко, зелені насадження мають висаджуватися за погодженням з інспекцією з благоустрою:

"Якщо люди саджають кущі, це ще не несе ніякої шкоди. Якщо люди висаджують дерева, вони можуть саджати, де їм заманеться, не знаючи, чи проходять там мережі. Деревце росте, корінь розростається, пошкоджує випуски каналізації, електричні мережі рвуться, якась газова труба може бути. Тому, без дозволу зелені насадження на прибудинковій території будинків висаджувати заборонено".

"Сади Перемоги" – всеукраїнська кампанія, яка стартувала у квітні цього року за підтримки держави. В рамках кампанії українців закликали використати всі доступні земельні ділянки.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок