56 років у журналістиці: черкащанин розповів про свою професію

56 років у журналістиці: черкащанин розповів про свою професію

56 років у журналістиці: черкащанин розповів про свою професію
Суспільне Черкаси

74-річний черкащанин Василь Марченко свій шлях у журналістиці розпочав із сьомого класу, коли зустрів Василя Симоненка. Відтоді ще було декілька постатей, які прищепили любов до журналістики. Кореспондентом районної газети став у 17 років, відтоді й працює у цій сфері.

На робочому місці 74-річного Василя Марченка нагороди, фотографії та стоси газет. Він у журналістиці вже 56 років, хоча в дитинстві мріяв про інше.

"Я з першого класу читав гуморески, байки, усмішки, в художній самодіяльності був дуже активним. І в мене були такі лаври – бути читцем, гумористом", — розповів пан Василь.

56 років у журналістиці: черкасець розповів про свою професію
Василь Марченко. Суспільне Черкаси

Одного разу він познайомився із Василем Симоненком — саме він підштовхнув юнака спробувати писати. А вже у районній газеті отримав уроки практичної журналістики, розповів Василь Марченко:

"У дев'ятому класі я вже став позаштатним кореспондентом районної газети «Шполянські вісті», вона і зараз так називається".

Згодом у школі відбулася ще одна зустріч, яка й вирішила професійну долю пана Василя:

"Я познайомився з Іваном Рябоштаном. Він був власним кореспондентом «Правди України» по Черкаській та Кіровоградській області. Наступає 5 травня 1966 року і виходить газета «Черкаська правда», у стінах якої я працюю нині. Друга сторінка присвячена Дню радянської преси і посередині сторінки надруковане моє фото і матеріал Івана Рябоштана під назвою «Щасливої дороги, Васю!»".

56 РОКІВ У ЖУРНАЛІСТИЦІ ЧЕРКАЩАНИН ВАСИЛЬ МАРЧЕНКО
Суспільне Черкаси

"Через місяць після тієї публікації, у десятому класі, 15 червня 1966 року, я склав третій екзамен, а чотири ще залишилось. А редактор мене взяв на роботу в штат редакції", — сказав пан Василь.

На столі у чоловіка накритий рушником комп’ютер, оскільки усі матеріали він пише від руки. У його сумці фотоапарат, диктофон і блокноти, у яких він робить записи. Серед улюблених тем – аграрна та життєві історії. Як розповів пан Василь, за роки об’їздив у відрядженнях всю Черкащину:

"Практичного кожного тижня я їду десь і спілкуюсь, беру якийсь живий матеріал. З агрономом я спілкуюся, як з агрономом, із зоотехніком спілкуюся, як із зоотехніком, з економістом, як з економістом. Ніби прожито багато, а враження таке, ніби минуло як один день".

56 років у журналістиці: черкасець розповів про свою професію
Василь Марченко. Суспільне Черкаси

До будь-якої критики Василь Марченко ставиться з гумором, а для недоброзичливців завжди має відповідь:

"Мобілку не врятують круглі батарейки. Зозулі не кують в гаю залізо.

У розпачі я не впаду на рейки, щоб потяг голову відрізав.

В петлю не прагне моя шия. Хай сохне десь моя гілляка.

Був, є і буду отакий я, хто б що про мене не балакав".

З 2014 року їздить із волонтерами на схід, а нині і на південь України. Втім, журналістика – це його велика любов, тому і надалі планує знайомити черкащан зі своїми матеріалами. Нині десятий рік працює у редакції газети "Черкаський край".

"Я пишаюсь тим, що працюю у наступниці тієї газети, яка колись мене благословила у світ саме професійної журналістики. Вдячний і ціную повагу, розуміння, а головне те терпіння, яке проявляють до мене, і керівництво газети, і колеги".

За словами очільниці обласної організації Спілки журналістів Тетяни Калиновської, Василь Марченко — найстаріший журналіст на Черкащині, який працює.

"Втім, мабуть, і в усій Україні найстарший. Його поважають, довіряють його слову. А слово його і гостре, і влучне, і дуже доброзичливе", — розповіла Тетяна Калиновська.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди