В області загальна площа посівів становить понад 600 тисяч гектарів. Це дає підстави розраховувати, що волиняни та сусідні області будуть з хлібом, – розповів Суспільному начальник відділу рослинництва обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.
Цьогоріч в області під урожай озимими культурами засіяли 175 тисяч гектарів, ярими – близько 150 тисяч гектарів, технічними — 130 тисяч гектарів, картоплею та овочами – 90 тисяч гектарів.
Запаси насіння і палива, які накопичили аграрії у довоєнний період, дали можливість засіяти усі волинські землі, — каже Олександр Книш.

Зі слів керівника сільгосппідприємства Валентина Бебеса, цьогорічна посівна була важкою. Додає: це пов’язано із погодними умовами та воєнним станом в країні.
"Стали нові виклики, які пов’язано із пальним. Засоби захисту рослин ми купували наперед. З вересня виникли проблеми із цим, адже була порушена логістика. Попри це Україна має бути з хлібом", — каже керівник господарства.

Цього року у підприємстві засіяли майже десять тисяч гектарів землі різними культурами. Основні культури – соя, кукурудза і соняшник, є невеликі площі вівса, — каже агрономка підприємства Олена Гасюк.
З її слів, в господарстві посіяли дві тисячі гектарів соняшника, кукурудзи півтори тисячі, 800 гектарів сої, вівса 400 гектарів, озимої пшениці дві тисячі гектарів, озимого ріпаку 1 200 гектарів та озимого ячменю – 800 гектарів.
Нині на поля вносять добрива та досівають гречку.
Що відомо
- У березні на Волині посіяли 185 тисяч гектарів озимих зернових. Директор обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко розповів, що цьогоріч аграрії робитимуть ставку на яру пшеницю для того, щоб було зерно.
- Станом на 6 березня в регіони, де люди потребують продовольчої допомоги, з Волині відправили 55 тонн борошна та 170 тонн картоплі та овочів.
- Всередині квітня на Волині тривала весняна посівна. Аграрії сіяли ярі зернові та буряки, соняшник та кукурудзу.
- На початку травня волинські аграрії завершували посівну, посіяли 50% площ сої та майже 70% картоплі.