Прихисток для 20 тисяч людей. Як облаштовуються та на яку допомогу можуть розраховувати переселенці в Одесі

Прихисток для 20 тисяч людей. Як облаштовуються та на яку допомогу можуть розраховувати переселенці в Одесі

Ексклюзивно
Прихисток для 20 тисяч людей. Як облаштовуються та на яку допомогу можуть розраховувати переселенці в Одесі
Слово і діло

Від початку повномасштабного вторгнення РФ у різні міста країни почали приїжджати люди, які вимушені були залишити свої домівки. Понад 20 300 людей знайшли прихисток в Одесі. Найбільша кількість переселенців була зафіксована у квітні. Тоді за тиждень до міста перебралися майже сім тисяч людей. Про це "Українському радіо. Одеса" розповіла директорка Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олена Китайська.

Динаміка переселення людей до Одеси за останні три місяці

За словами директорки Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олени Китайської, найбільше переселенців зареєстрували з Донецької та Миколаївської областей. Також у місто приїжджають з Херсонської, Житомирської, Запорізької та Київської областей.

Найбільше внутрішньо переміщених осіб у місті зафіксували наприкінці квітня.

"Зараз вже на тиждень зменшилася кількість осіб, які переїхали. Якщо в нас, наприклад, у квітні було за тиждень до семи тисяч людей, яких ми реєстрували, то останні тижні це десь 600-700", – розповіла Олена Китайська.

На яку допомогу можуть розраховувати переселенці

В Одесі люди можуть отримати фінансову щомісячну допомогу від держави й соцпослуги від міської цільової програми.

"Від держави для людей, які звернулися до 30 квітня, була встановлена щомісячна допомога в розмірі дві тисячі на працездатних осіб та для людей з інвалідністю й дітей. Сьогодні ж право на таку виплату є тільки у тих, хто переїхав з тих регіонів де йдуть саме бойові дії. За міським бюджетом є, по-перше, програма міська цільова для надання соцпослуг та інших видів допомоги. Це може бути одноразова допомога для розв'язання соціально-побутових проблем або на лікування, або на щось інше, що передбачено програмою", – зазначила директорка Департаменту.

Спільно з волонтерами в кожному районі міста працює центр видачі гуманітарної допомоги. Туди звернулися 19 тисяч 352 людини, з них 14 тисяч 373 – внутрішньопереміщені люди.

"В кожному районі ми відкрили гарячі лінії й можна там записатися. Після чого людина буде запрошена у відповідний час на отримання допомоги. Також вона може особисто звернутися туди при наявності пакетів документів щодо того, чого вона потребує. Для осіб внутрішньопереміщених одне звернення раз на три тижні, для осіб, які мешкають в Одесі та належать до категорії вразливого населення – це один раз на місяць, але все це індивідуально".

Як комплектують центри гуманітарної допомоги

Гуманітарну допомогу в Одесу везуть з інших міст та держав. Для цього була створена комунальна установа Гуманітарний центр інформаційного забезпечення. Окрім цього, допомагають укомплектовувати центри підприємці, волонтери та небайдужі одесити.

"Є можливість закупівлі за бюджетні гроші і їхнім коштом в основному йде наповнення логістичних складів там де є харчові продукти тривалого терміну зберігання. Окрім цього за рахунок бюджетних коштів видавали матеріальну допомогу у територіальних центрах тим людям, які потребували її. Це в першу чергу одинокі люди та люди з інвалідністю", – зазначила Олена Китайська.

За її словами, наразі у департаменті проводять акцію "Тиждень благодійності". Працівники відомства та соціальних служб власним коштом заповнюватимуть ці склади.

Працевлаштування переселенців

Самостійно розв'язати питання щодо надання постійного житла ВПО місцева влада не може, розповіла Олена Китайська. Місто забезпечує короткостроковим перебуванням у хостелах, готелях та комунальних установах.

"Постійно надавати тільки продуктові набори, з моєї точки зору, не зовсім правильно. Треба робити умови для адаптування таких людей. І житло це найбільша проблема. Держава прийняла рішення надати притулок для ВПО. Їм надається компенсація в середньому десь 450 грн за кожного. У минулому місяці ми надали компенсацію 632 людям", – додала вона.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок