"ЗСУ довіряють ледь не більше, ніж церкві", — запорізький захисник В'ячеслав Зайцев про 100 днів війни

"ЗСУ довіряють ледь не більше, ніж церкві", — запорізький захисник В'ячеслав Зайцев про 100 днів війни

"ЗСУ довіряють ледь не більше, ніж церкві", — запорізький захисник В'ячеслав Зайцев про 100 днів війни
В'ячеслав Зайцев. Фото з його особистого архіву

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло 100 днів. Про погляд на війну зсередини журналісти Суспільного поспілкувалися із ветераном російсько-української війни, кіборгом, який нині перебуває на фронті — В'ячеславом Зайцевим.

Завідувач відділу Наукової бібліотеки та архіву Національного заповідника "Хортиця" В'ячеслав Зайцев, у березні 2014 року він був мобілізований до лав Збройних сил України. Є учасником Антитерористичної операції на Сході України у складі окремої аеромобільної бригади.

"ЗСУ довіряють ледь не більше, ніж церкві", — В'ячеслав Зайцев про 100 днів війни
Фото: УНІАН

Оборонець Донецького аеропорту, учасник боїв у Південному котлі та Дебальцевому. Був двічі поранений. За бойові заслуги відзначений державною нагородою — Орденом "За мужність" третього ступеня.

"Війна у нас йде вже вісім років. Готовий ментально я був ще у 2014-му. Після Майдану я вже розумів, що так чи інакше щось буде на кшталт інтервенції. Тобто у нас захопили Крим і частину Донбасу ще на початку 2014 року. Тому, звичайно, після тих подій зараз до такої великої війни я був готовий", каже він.

"ЗСУ довіряють ледь не більше, ніж церкві", — В'ячеслав Зайцев про 100 днів війни
Фото зі Facebook-сторінки В'ячеслава Зайцева

В'ячеслав Зайцев каже: поруч із ним зараз перебувають підготовлені побратими, які мають бойовий досвід:

"Зараз ми знаходимось “у степах”, як кажуть. Я не можу казати де. Але по ситуації, яка у нас тут — оптимістично. Ми поки що активно не наступаємо. Чекаємо наповнення нашої військово-технічної бази. Мається на увазі “ленд-ліз”. Це допомога від Сполучених штатів, від інших країн Європи, світу. Навіть від Нової Зеландії. Тобто світ нам допомагає. І я сподіваюсь, що десь у середині літа почнеться великий контрнаступ. Не тільки як зараз на Херсонщині, де зараз активно звільнюють Правий берег, а й по всьому фронту. Будемо звільняти міста і виходити на кордони не просто на кордони 24 лютого, як зараз почала з'являтися така “тема”, а це будуть кордони 24 серпня 1991 року", — розповідає він.

За словами В'ячеслава Зайцева, російським окупантам не вдасться уникнути гідної відповіді на агресію.

"100 днів війни. І величезні наші міста досі тримаються. Так, деінде маленькі міста ми зараз втрачаємо. Просто зараз йде маневренна оборона, коли ми можемо завдавати ударів і, втрачаючи невеличкі території, ми зберігаємо армію завдаючи великих втрат росіянам", — каже В'ячеслав.

Вячеслав Зайцев каже, що нині Збройним силам України довіряють ледь не більше, ніж церкві:

"Ми — Збройні сили, завжди хотіли бути гідними вашої довіри. І так і буде. Тут знаходяться найкращі сини та доньки народу, які не стали ховатися за Карпатами, або дехто у Польщі, а зупиняють ворога тут — на підступах до наших великих міст. Зупиняти й незабаром ми відкинемо ворога “за поребрик”. Я це вам гарантую".

"ЗСУ довіряють ледь не більше, ніж церкві", — В'ячеслав Зайцев про 100 днів війни
Фото з Facebook-сторінки Вячеслава Зайцева

"Будемо їздити на Південний берег Криму на відпочинок, в Алушту і Ялту. Будемо здобувати вугілля на наших шахтах на Донбасі, відновлювати нашу Україну. І за все це буде сплачувати російський народ, зрозуміло. Від репарацій він не відхреститься. Збройні сили стягнуть з ворогів все до копійчини", — додає український воїн.

Читайте також: "Переможе той, хто не зламається", — командир запорізької 55-ї артбригади Роман Качур про характер війни

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок