За 100 днів війни на Харківщині пошкоджені понад 5 тис. будівель — ОВА

За 100 днів війни на Харківщині пошкоджені понад 5 тис. будівель — ОВА

За 100 днів війни на Харківщині пошкоджені понад 5 тис. будівель — ОВА
Харків, вул. Свободи, 14 березня 2022 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Харківщині задокументували пошкодження у близько 5 тис. будівель.

Про це Суспільному 3 червня розказав директор обласного Департаменту містобудування та архітектури Антон Коротовських. За його словами, це не остаточна цифра, оскільки у Департаменті ще немає інформації про руйнування та пошкодження будівель на тимчасово окупованих територіях та вже звільнених населених пунктах.

"В окупації зараз 31% території нашої. Яка кількість об'єктів пошкоджена там, встановити поки що не можемо. У нас є території, які ми звільнили, але там теж зараз неможливо зробити обстеження через те, що не завершені роботи з розмінування. 5 тис. об'єктів — це житлові будинки та соцсфера, до переліку зараховані будинки, де лише вибиті вікна, і ті, що повністю зруйновані. Цифра щодня змінюється. 30% житлового фонду Харкова має пошкодження, по області відсоток нижчий, але інформація не повна", — сказав Коротовських.

На Харківщині пошкоджені 154 пам'ятки архітектури, з них зруйновані дві — у Харкові та в області — музей Григорія Сковороди, каже директор департаменту.

"Найбільше постраждала будівля ОДА. Зараз там проводять технічне обстеження щодо можливості подальшої експлуатації зазначеної будівлі. Після отримання звіту буде встановлено, чи можливо її відновити", — сказав Коротовських.

"Найголовніша мета — відновити житло та соціальну інфраструктуру, потім вже переходити до нашої культурної спадщини", — зазначив він.

Читайте також

"Хтось злякався, хтось зрадив": мер Харкова — про 100 днів вторгнення РФ

На початок