Туреччина почала наступ на два населених пункти у Сирії

Туреччина почала наступ на два населених пункти у Сирії

Туреччина почала наступ на два населених пункти у Сирії
. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: AP

Армія Туреччини розпочала операцію зі "звільнення від терористів" сирійських міст Таль Ріфат і Манбідж.

Про це 1 червня заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, повідомляє Reuters.

"Президент Тайїп Ердоган заявив у середу, що Туреччина звільнить райони Таль-Ріфат і Манбідж на півночі Сирії від терористів, вперше підтвердивши цілі нового вторгнення, і заявив, що воно продовжиться в інших регіонах", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, коментарі Ердогана з’явились за тиждень після того, як він пообіцяв здійснити нове військове вторгнення поблизу південного кордону Туреччини проти підтримуваного США сирійського курдського ополчення YPG, яке Анкара вважає терористичною групою.

"Ми переходимо до нового етапу нашої рішучості сформувати безпечну зону глибиною 30 кілометрів уздовж нашого південного кордону. Ми очистимо Таль-Ріфат і Манбідж від терористів, і ми зробимо те саме з іншими регіонами крок – поетапно", – сказав політик.

За його словами, він спостерігатиме за реакцією інших країн на це рішення.

"Давайте подивимося, хто підтримує ці законні кроки Туреччини, а хто їм заважає", – додав Ердоган.

Із 2016 року Туреччина провела чотири операції на півночі Сирії, захопивши сотні кілометрів територій та просунувшись приблизно на 30 кілометрів углиб країни. Основною ціллю турецької армії залишаються курдські підрозділи YPG. Підтримуючи протиборчі сторони у війні в Сирії, Туреччина координувала свої військові операції з Росією.

Операції Туреччини у Сирії зазнали критики з боку її союзників по НАТО, зокрема Сполучених Штатів. Деякі з них ввели ембарго на постачання зброї Анкарі. Вашингтон висловив стурбованість будь-яким новим наступом на півночі Сирії, заявивши, що це поставить під загрозу американські війська та підірве регіональну стабільність.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 18 травня Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії щодо приєднання до Північноатлантичного альянсу. Причиною такого рішення Анкара назвала підтримку цими північними країнами Курдської робітничої партії, яка вважається у Туреччині терористичною організацією.
  • 24 травня влада Туреччини оголосила офіційні вимоги до Швеції, без дотримання яких вона блокуватиме вступ цієї скандинавської країни до НАТО.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтримав позицію Туреччини щодо вступу Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу — НАТО.

Читайте також

"Це претензії до усього НАТО". Чому Туреччина проти Швеції та Фінляндії в Альянсі

Туреччина готова сприяти перемовинам між Україною та РФ — Ердоган

Вторгнення Росії в Україну, день 98. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок