В Україні спростили подання документів на процедуру всиновлення. Що відомо

В Україні спростили подання документів на процедуру всиновлення. Що відомо

В Україні спростили подання документів на процедуру всиновлення. Що відомо
. Уряд спростив процедуру всиновлення, фото: unsplash

Кабінет міністрів спростив процедуру подання документів та отримання первинної консультації для бажаючих взяти дитину на виховання у сім’ю.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Отримати первинну консультацію щодо усиновлення відтепер можна буде як під час особистого прийому, так і онлайн. Як зазначають в Мінсоцполітики, за результатами консультації людина зможе або впевнитись у своєму бажанні та спроможності бути усиновлювачем, або обрати іншу форму сімейного виховання: опіку, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, сім’ю патронатного вихователя тощо.

Подати заяву на всиновлення також можна буде не лише в паперовій формі, але і в електронній через особистий кабінет на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг, прикріпивши до неї необхідні документи, згенеровані з різних баз даних, державних реєстрів та інформаційних систем.

"Це важливий крок до розвитку та популяризації усиновлення в нашій країні. Цифровізація зробить бюрократичні процеси простішими та швидшими для людини. Можливість частину процесу здійснити онлайн важливо в умовах воєнного стану, адже це допомагає не наражати людей зайвий раз на небезпеку під час відвідування установ та очікування в чергах", — зазначила міністерка соцполітики України Марина Лазебна.

Що відомо

  • В Україні поновилася послуга із надання допомоги батькам новонароджених дітей "єМалятко".
  • Більш ніж 689 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації.
  • МЗС відреагувало на указ Путіна про спрощене надання громадянства РФ сиротам з України.
  • Міністерство соціальної політики України повідомляло, що РФ готує проєкти нормативних актів, які дозволять передавати дітей-громадян України, примусово вивезених з тимчасово окупованих територій, до сімей російських громадян, зокрема шляхом їхнього усиновлення.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 97. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок