На окупованій Луганщині виводять з обігу гривню

На окупованій Луганщині виводять з обігу гривню

На окупованій Луганщині виводять з обігу гривню
Фото: відділення банку окупованого села Троїцьке/із пропагандистських ресурсів

На тимчасово окупованих територіях Луганщини нова "влада" поступово виводить з обігу готівкову гривню. З 23-го травня, згідно з офіційним "курсом" так зв. "Державного банку ЛНР", за одну гривню правлять два рублі замість двох рублів 50 копійок.

Мешканці Біловодська, Новопскова та Марківки повідомляють – місцеві "міняли" за один рубль хочуть вже півтори гривні. Також через зміну курсу в магазинах піднялись ціни. Крім цього, пишуть жителі у телеграм-каналах, скоро обіцяють міняти валюту 1:1.

"Сьогодні були у магазині", – розповідає мешканка Біловодська ім'я якої прохає не називати, – "говорять, що скоро гривню не прийматимуть. З картки зняти готівку чи розрахуватись нею – це взагалі космос. Хоча раніше в деяких магазинах приймали оплату безготівково. Щоб зняти гроші з неї треба сплатити 20–40 відсотків від суми. Ціни в магазинах шалені."

" У Новопскові з учорашнього дня ще більше злетіли ціни, хоча здається вище вже нікуди", – так описує ситуацію жителька цього окупованого населеного пункту, – "деякі магазини вже не приймають оплату гривнями. А рублів дефіцит. Через це, кажуть, і ціна на них піднялась. Рублі є тільки у пенсіонерів, які переоформили виплати у новому пенсійному фонді. Навіть ті, хто працює у бюджетних закладах окупантів зарплати ще не отримували. Тож звідки ті рублі в обігу візьмуться?".

Інформацію від підприємців Луганщини щодо ситуації із цінами на окупованих територіях розмістили у телеграм-каналі "Луганщина оперативна".

"Те, що ви зараз спостерігаєте – це просто один із доказів того, що в неіснуючій державі не може існувати й економіка. Для тих, хто дійсно все ще думає, що тітка Галя з сусіднього магазину зараз сидить і перераховує свої мільйони пояснюю в цифрах: тиждень тому вона купила (приміром – прим. авт.) пляшку горілки за 100 гривень (250 р.), поставила у себе за 125 грн і заробила з неї 25 гривень. З них вона заплатить за світло, виплатить зарплату. А вже наступного тижня їй знову привезуть цю горілку і також за 250 рублів, але тепер вона віддасть за неї 125 гривень (курс же змінився). Тож скільки вона заробить за неї, якщо залишить ціну 125? – нуль".

Також підприємці – автори допису повідомляють, що в умовах війни намагаються забезпечувати людей різними товарами, роблячи мінімальну націнку, надавати робочі місця і так бути корисними. Разом із цим люди щосили відтягують строки реєстрації в так зв. "ЛНР", щоб не платити податки, які ймовірно підуть на цю війну.

"Але цей період колись закінчиться", – зазначають автори посту, – "і тут буде три варіанти: реєструватися, зачинятися, або ж прийде Україна і все стане на свої місця. На останнє щиро сподіваємося".

Що відомо

  • До 10 березня війська РФ завершили окупацію 80% території Луганщини. Нова "влада" одразу почала вводити в обіг готівковий рубль та відкривати в захоплених населених пунктах "відділення" так зв. "Державного банку ЛНР". Розміщують їх переважно у приміщеннях українського "Ощадбанку".
  • Так званий "Державний банк ЛНР" проінформував, що з 27-го травня на території "республіки" діють такі "офіційні курси валют".

1 долар США – 62, 0495 рубля

1 Євро – 64, 4392 рублі

10 Українських гривень – 20, 00 рублів

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок