УПЦ заявила про незалежність від Московського патріархату

УПЦ заявила про незалежність від Московського патріархату

УПЦ заявила про незалежність від Московського патріархату
. Фото: news.church.ua

Собор УПЦ Московського патріархату заявив про "повну самостійність і незалежність" від Російської православної церкви, засудив позицію московського патріарха Кирила та війну Росії проти України, а також закликав сторони до продовження перемовин.

Про це йдеться у постанові Собору від 27 травня.

"Собор засуджує війну як порушення Божої заповіді "Не вбивай!" (Вих. 20:13) і висловлює співчуття усім, хто постраждав у війні. Собор звертається до влади України та влади Російської Федерації з проханням продовжувати переговорний процес та пошук сильного і розумного слова, яке б змогло зупинити кровопролиття. Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні",— йдеться у документі.

Як зазначається, також Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви.

Окрім того, Собор затвердив постанови Соборів єпископів Української Православної Церкви та рішення Священних Синодів Української Православної Церкви, засідання яких відбулись у період після останнього Собору Української Православної Церкви (8 липня 2011 року).

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 93. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок