Незважаючи на величезну чисельну перевагу, російські війська, які атакували Донбас в Україні, досягли лише “поступового прогресу”, кажуть у Пентагоні. Про це йдеться у матеріалі на сайті американського оборонного відомства з посиланням на високопоставленого чиновника зі сфери оборони.
Росія розмістила в Україні 110 оперативних батальйонних тактичних груп, повідомив чиновник. Більшість – на півдні, а решта угруповань розділилася та воює на Донбасі. Незважаючи на переважну чисельність військ, чиновники кажуть, що російські сили досягли незначних успіхів.
Ці здобутки компенсуються досягненнями України на інших напрямках, особливо навколо Харкова.
Війна Росії проти України триває вже понад 90 днів, і стратегія Росії розвивається, сказав чиновник. Спочатку російські війська прагнули захопити українську столицю. Три крила російської армії розраховували швидко подолати українських військових. Одне крило атакувало з півночі; друге напало з Криму, а третє крило — зі сходу.
“Ну, це не спрацювало”, – сказав чиновник. — Отже, вони почали намагатися відрізати весь Донбас, виходячи на південь від Харкова та на північ від Маріуполя”.
Росіяни також не досягли значного прогресу в цьому, і тепер перейшли до іншої мети, зазначили в Пентагоні. Російські військові намагаються відтиснути від України східні регіони, сказав чиновник. Бій важкий і жорсткий, а зміна місцевості та цілі означає зміну тактики на полі бою, що призводить до збільшення важливості вогню на великі відстані, пояснили у Пентагоні.
Там також додали, що із 108 гаубиць М-777, які країни передали Україні, 85 зараз використовуються українськими військовими. Ці гармати стріляють із 190 тисяч снарядів калібру 155 мм, які вже передані Україні.
Що відомо
- Окупанти активно наступають на Донецькому напрямку, відновили наступ на Слов'янському напрямку, намагаються закріпитись у населеному пункті Лиман. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 27 травня.
Війна. Усі останні новини
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 93. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!