В окупованому на Харківщині Ізюмі голодують люди — голова райадміністрації

В окупованому на Харківщині Ізюмі голодують люди — голова райадміністрації

В окупованому на Харківщині Ізюмі голодують люди — голова райадміністрації
Ізюм, Харківська область, 2022 рік. Фото: Ілля Пунтусов

У тимчасово окупованому Ізюмі залишаються до 20 тисяч жителів, на зайнятій російськими військами території Балаклійської громади — близько 25 тисяч.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповів очільник Ізюмської райадміністрації Степан Масельський.

За його даними, в Ізюмі залишаються люди різного віку, у тому числі діти. Російські окупанти не погоджують доставку гуманітарної допомоги.

"Населення голодує. Немає водопостачання, електроенергії", — сказав Масельський.

За його даними, виїхати з Ізюма неможливо, не пускають і в місто. Обмежене пересування між різними частинами Ізюма.

"Немає продуктів харчування, щоб купити. Якщо є, то вони втридорога. Головне, що в людей немає пенсій, заробітних плат. Ті люди, які навіть отримують на [банківську] картку, вони не в змозі ні зняти, ні оплатити, тому що немає електроенергії, немає терміналів", — розповів Масельський.

Сільгоспроботи в громаді проводяться на 15-20% території. Гарячою точкою залишається місто Барвінкове, яке постійно перебуває під обстрілами.

Ситуація в Балаклійській громаді

За даними Масельського, окуповані дві третини населених пунктів громади. Продукти, ліки та засоби гігієни в Балаклею в останній раз вдалося доставити 7 травня, після — до міста не пускають. У громаді пошкоджена низка підприємств, знищені військові склади, сказав голова райадміністрації.

Під майже щоденними обстрілами перебувають Петрівське, Завгороднє, Протопопівка, Гусарівка, Волобуєвка. У Протопопівці знищена вся інфраструктура.

У Балаклійській громаді, за словами Масельського, немає майже жодної вцілілої школи. Проводити дистанційне навчання неможливо, оскільки відсутні інтернет та зв'язок.

Що відомо

  • Протягом майже трьох тижнів росіяни не дозволяють проїзд з гуманітарною допомогою для жителів тимчасово окупованої Балаклії.
На початок