Безстрокову акцію на підтримку України в боротьбі з Росією влаштував житель Ізраїлю з міста Рішон-ле-Ціон Андрій Почернін, родом із Запоріжжя. Чоловік зробив художню фотосесію, світлини з якої розмістив у різних соціальних мережах, а також відіслав до журналів Великобританії, Америки, Канади, Італії.

Андрій Почернін з 12 років живе в Ізраїлі, переїхав туди разом з батьками. Сам родом із Запоріжжя. В місті минуло його дитинство, а також юнацькі роки — закінчив нинішню "Запорізьку політехніку", вчився на психолога.

Каже, зараз його рідні та друзі знаходяться в Запоріжжі, тож він за них дуже переживає. Андрій пояснює, аби світ дізнався про повномасштабну війну, яку розпочала РФ проти України 24 лютого, вирішив створити соціальний художній проєкт:

“Що спадає фотографу на думку — підтримати по своєму — відзняти образ, який близький тобі. Одразу в мене було просто жахливо сильна злість, гнів до Росії. Треба показувати ті образи, які відображають безпосередньо людей, безпосередньо народ: цивільних, військових, медиків, дітей".

Головна ідея фотографа — показати незламний дух та боротьбу українського народу, який не має наміру здаватися та віддавати своє:
"Українці — сильний народ, українці не здалися, вони не зігнулися, неважливо наскільки важка ситуація — це той народ, який зміг піднятися і не просто захищати себе і своїх рідних, це народ, який допомагає всім, хто знаходиться в цій ситуації і дає сильну відсіч Росії”.

Читайте також: У Запоріжжі відкрили виставку патріотичних плакатів просто неба
Чоловік згадує, в останнє був у Запоріжжі у 2017 році на весіллі своєї сестри, але весь цей час підтримує зв'язок з рідними та друзями.

Андрій Почернін розповів про те, як з'явилася ідея соціальної художньої фотозйомки на підтримку України:

“Чую від людей, тобто безпосередньо з перших вуст, що вони бачать, що переживають — це те, що підштовхнуло мене на саму ідею. Я також ніс службу в армії, і тому я також проходив війну, спецоперації, тому я знаю і розумію, що відчувають солдати, що відчувають цивільні".

Андрій каже, ця фотосесія — це “крик душі”. Адже має друзів з різних країн, тож цим проєктом хотів привернути увагу людей з усього світу до війни в Україні. У соціальному художньому проєкті, за словами Андрія, взяло участь 16 осіб, зокрема з Ізраїлю, Литви, Білорусії, Казахстану, Росії, а також з України: із Запоріжжя, Миколаєва, Дніпра та Києва. Реалізували 4 образи дорослих та два дитячих:

"В першу чергу, аби був солдат, солдат в українській формі. Потім, коли вже почав пропрацьовувати основні образи, шукати локації, реквізити і все інше. Люди, з якими я спілкувався і розповідав про мету — ця ідея стала як ком, тобто все більше і більше людей дзвонили, писали, питали, чим вони можуть допомогти, як можна приєднатися”.

Автор виставки за фахом психолог. Розповідає, що це допомагає йому в роботі: краще підмічає і передає емоції людей в кадрі.

За словами Андрія, в Ізраїлі підтримують українців, часто влаштовують з цього приводу тисячні мітинги. А після запуску його соціального художнього проєкту, багато хто перераховував кошти на підтримку лікарень, притулків для тварин тощо, а також почав збирати гуманітарну допомогу та відправляти в Україну.
Читайте також: На благодійній виставці в Іспанії представили картини про війну в Україні