Суд ЄС визнав незаконною відмову Польщі, Угорщини та Чехії прийняти мігрантів

Суд ЄС визнав незаконною відмову Польщі, Угорщини та Чехії прийняти мігрантів

Суд ЄС визнав незаконною відмову Польщі, Угорщини та Чехії прийняти мігрантів

Суд Євросоюзу визнав протиправними дії Польщі, Угорщини та Чехії, які відмовилися приймати біженців під час міграційної кризи 2015 року. Таким чином країни порушили власні зобов’язання за законодавством ЄС, інформує сайт Європейського суду.

"Ці країни-члени не можуть посилатися ані на власну відповідальність за забезпечення правопорядку або дотримання міжнародної безпеки, ані на нібито помилки у механізмі розміщення, аби уникати застосування цього механізму", — йдеться у повідомленні суду.

У рішенні щодо справи "Єврокомісія проти Польщі, Угорщини і Чеської Республіки"(Тимчасовий механізм розміщення заявників на міжнародний захист), ухваленому 2 квітня 2020 року, суд підтримав позицію ЄК.

Суд визнав факт порушення законодавства у вересні 2015 року, коли Рада ЄС прийняла рішення розмістити громадян третіх держав, які масово прибували на узбережжя Італії та Греції, в інших країнах-членах блоку. Маються на увазі два випадки, коли йшлося спочатку про 40 тис., а згодом про 120 тис. мігрантів.

У грудні 2015 році, відповідно до рішення Ради ЄС, Польща зобов'язалася швидко розмістити на своїй території 100 осіб, але не зробила цього. Угорщина взагалі не взяла на себе жодних таких зобов’язань. Чехія у лютому та у травні 2016 року погодилася розмістити 50 осіб, але фактично прийняла лише 20 мігрантів з Греції та не виконувала подальших зобов’язань.

За правилами Суду ЄС, країни, які визнані відповідальними за порушення власних зобов’язань, мусять виконати їх без зволікання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди