Країни G7 продовжуватимуть постачання зброї Україні "доки буде необхідно" — заява

Країни G7 продовжуватимуть постачання зброї Україні "доки буде необхідно" — заява

Важливо
Країни G7 продовжуватимуть постачання зброї Україні "доки буде необхідно" — заява
Мелані Джолі, міністерка закордонних справ Канади, і Жозеп Боррелл, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, зустріч G7, Німеччина, 14 травня 2022 р. Фото: АР

Міністри закордонних справ країн Великої сімки (G7) пообіцяли посилити економічну та політичну ізоляцію Росії, продовжити постачання зброї Україні "доки буде необхідно", працювати над зменшенням глобальної нестачі продовольства, спричиненої війною. Також G7 погодила зусилля, спрямовані на зменшення залежності від російських енергоносіїв.

Про це ідеться в заяві міністрів, передає Reuters.

Дипломати з Великої Британії, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Японії, США та Європейського Союзу заявили також: "Ми ніколи не визнаємо кордони, які Росія намагалася змінити за допомогою військової агресії, і будемо підтримувати нашу участь у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи Крим".

Війна. Усі останні новини

Зазначається, що ключем до посилення тиску на Росію є заборона або поступове припинення закупівлі російської нафти з країнами-членами ЄС, які, як очікується, наступного тижня досягнуть угоди з цього питання, навіть якщо на цьому етапі протистоятиме Угорщина.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що країни також зосередять увагу на продовольчій кризі, спровокованій діями РФ.

"Люди будуть вмирати в Африці та на Близькому Сході, і ми стикаємося з невідкладним питанням: як можна нагодувати людей у ​​всьому світі? Люди запитують себе, що станеться, якщо у нас не буде потрібного нам зерна, яке ми раніше отримати з Росії та України", – сказав Бербок. Вона додала, що G7 працюватиме над пошуком логістичних рішень для вивезення життєво важливих товарів зі сховищ України до наступних жнив.

Голова ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель також наголосив на необхідності дипломатичного тиску на РФ.

"Єдине, чого не вистачає, — це наполягання на дипломатичних відносинах, щоб досягти припинення вогню. Його немає, тому що Володимир Путін казав усім, що він не хоче зупиняти війну", — сказав Боррель.

Читайте також

Єдиною причиною продовольчої кризи у світі є Росія — Кулеба

Байден підтримав вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

ЄС виділить Україні ще 500 млн євро на важке озброєння

На початок