Резніков: Ми входимо у довготривалу фазу війни, попереду надзвичайно складні тижні

Резніков: Ми входимо у довготривалу фазу війни, попереду надзвичайно складні тижні

Важливо
Резніков: Ми входимо у довготривалу фазу війни, попереду надзвичайно складні тижні
Міністр оборони України Олексій Резніков

Глава Міністерства оборони України Олексій Резніков повідомив, що тепер починається нова, довготривала фаза війни. Він наголосив, що після низки провалів військ РФ та стримування українськими військами росіян зокрема в Маріуполі та на Сході, починається новий етап.

Про це Резніков написав 13 травня у facebook.

"Захисники Маріуполя – морська піхота, гвардійці, зокрема, з полку «Азов», Маріупольський батальйон ТрО, прикордонники, поліцейські, розвідники, бійці Служби безпеки – виграли для нас час і зберегли багато життів. Сили оборони в зоні проведення ООС, а також у Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях стримали навалу ворога. Ізюм, Попасна, Рубіжне, Авдіївка, Мар’їнка і не тільки – це справжні міста Героїв і місця бойової слави українців. Рух Опору у Мелітополі, Херсоні та інших населених пунктах – це важливий внесок у спільну перемогу", — зазначив він.

Резніков наголосив, що таким чином, до 9 травня Росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити українську Державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток.

"Ми змусили її знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав", — додав міністр.

"На нас очікують надзвичайно складні тижні. Скільки їх буде – точно не скаже ніхто".

Міністр оборони України наголосив, що нас очікують надзвичайно складні тижні: "У цей період ми будемо тримати оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора".

Також Резніков повідомив, що наразі присутність важкої зброї від міжнародних партнерів на фронті точкова: "Понад 1,5 тис. українських воїнів вже навчаються чи у найближчі дні розпочнуть опановувати техніку наших партнерів, щоб потім повернутися у якості інструкторів. Хтось, як артилеристи, одразу піде в бій. Поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час. Зараз його присутність точкова, це треба розуміти".

Резніков додав, що зростання тиску санкцій на Росію та збільшення іноземної допомоги Україні у перспективі кількох місяців мають створити умови, за яких Кремль остаточно втратить шанси досягти бодай якогось успіху.

"Тоді повинно з’явитися нове вікно можливостей для України. У цей надскладний період нам потрібна єдність, згуртованість, воля і терпіння", — додав міністр.

Війна. Усі останні новини
На початок