Оператор ГТС України заявив про припинення транзиту газу через ГВС "Сохранівка" з 11 травня

Оператор ГТС України заявив про припинення транзиту газу через ГВС "Сохранівка" з 11 травня

Оператор ГТС України заявив про припинення транзиту газу через ГВС "Сохранівка" з 11 травня
. Уніан

Транспортування газу через ГВС "Сохранівка" та прикордонну компресорну станцію "Новопсков", що знаходяться на окупованій території Луганщини, з 07:00 11 травня 2022 року приймання газу до ГТС України у фізичній точці з’єднання "Сохранівка" здійснюватися не буде. Про це йдеться на сайті Оператор ГТС України.

"КС "Новопсков" є першою з компресорних станцій української ГТС на Луганщині, через яку здійснюється транзит майже третини газу (до 32,6 млн куб. м на добу) з РФ до Європи", — йдеться у повідомленні.

За даними Оператора, втручання окупаційних сил у технологічні процеси, зміни режимів роботи об’єктів ГТС, включно з несанкціонованими відборами газу з транзитного потоку, поставили під загрозу стабільність та безпеку роботи всієї української газотранспортної системи.

За даними відомства, дії російських окупантів призвели до форс-мажорних обставин та зупинки транзиту газу через ГВС "Сохранівка".

"Для виконання транзитних зобов’язань перед європейськими партнерами згідно з умовами договору можливе тимчасове перенесення недоступних потужностей із фізичної точки з’єднання "Сохранівка" на фізичну точку з’єднання "Суджа", яка знаходиться на контрольованій Україною території", — додав Оператор ГТС України.

За даними Оператора, компанія повідомляла ПАТ "Газпром" про загрози транзиту через дії окупаційних сил та вимагала зупинити втручання в роботу об’єктів, але ці звернення були проігноровані.

"Газпром" підтвердив отримання повідомлення від Оператора ГТС України з 11 травня.

Що відомо

  • З 10 березня 80% території Луганської області було окуповано військами РФ.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок