У Коростишеві правоохоронці облаштували безпекове містечко, де навчали 30 дітей-переселенців, як поводитися в надзвичайних ситуаціях в умовах воєнного стану.
До організації містечка долучилася фахівці поліції охорони, ДСНС, ювенальної превенції, Нацгвардії, кінологічної служби та прикордонники. Територію біля відділу поліції у Коростишеві поділили на тематичні локації. Діти спілкувалися з правоохоронцями, приміряли на себе їхнє спорядження, брали участь у змаганнях та у конкурсі малюнків на асфальті.


Анна Кошмак – із Бучі. На Житомирщину приїхала з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У майбутньому, каже, мріє працювати у поліції.
"Цікаво дізнатися, як працює поліція. І взагалі більше дізнатися про їхню роботу. Хочу працювати в лавах поліції. Сьогодні вже дізналася про те, як працюють кінологи і як вони тренують собак для пошуку дітей", – говорить Анна.

Ксенія Крись та Анна Гуменюк цікавилися роботою рятувальників – ті показували дітям сучасні засоби пожежогасіння та розповідали про правила поводження з вибухонебезпечними предметами.
"З того, що нам показали, ми зрозуміли, що не можна брати до рук різні боєприпаси і снаряди тому що це ризик для життя, – кажуть дівчата. – І якщо ми знайшли снаряд, то тепер знаємо, що треба одразу телефонувати за номером "101".

Також діти гасили умовну пожежу і спільно малювали вишиванки на асфальті та листівки воїнам ЗСУ.



Керівниця відділу ювенальної превенції Нацполіції області Наталія Гончарук говорить, що у такий спосіб вони разом з колегами хотіли показати дітям свою підтримку. Адже діти мають знати, що їм є до кого звертатисяу разі потреби.


"Я також є внутрішньо переміщеною особою з 2014 року і так само пережила те, що переживають ці люди, – каже пресофіцерка Служби поліції охорони Житомирщини Олена Буліна. – Я все це бачила і все це знаю. Мені свого часу так само допомагали – і прикордонники, і нацгвардійці, і рятувальники, і поліцейські. Так само нас зустрічали, розселяли і всіляко піклувалися. Тому ми вирішили від поліції охорони разом з нашими колегами з Нацгвардії зробити такий захід для інформування громадян".


Віктор Ільєнко змушений був переїхати з родиною із Гостомеля. Каже, що і сам рятувальник, а тому підтримує проведення подібних заходів для дітей.
"В даний час, я вважаю, що це необхідно робити, тому що діти будуть знати, як працює наша пожежна охорона, військові, поліція. У них буде інформація щодо тих боєприпасів, яких дуже багато. Я – тато, ми – переселенці. І я також працюю у пожежній охороні у Гостомелі. Тому я вважаю, що знати про роботу наших силових структур для дітей – це цікаво і важливо", – каже Віктор.
Читайте також
- Діти разом із батьками розмальовують сховище у підвалі одного з житлових будинків Житомира.
- У Житомирі відкриють дитсадки для всіх бажаючих – приймають заявки від батьків.
- Житомирський ансамбль "Сонечко" повернувся з турне містами Польщі.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber