"Нульове" розмитнення: на Волині зареєстрували понад дві тисячі машин

"Нульове" розмитнення: на Волині зареєстрували понад дві тисячі машин

"Нульове" розмитнення: на Волині зареєстрували понад дві тисячі машин
Сервісний центр у селі Струмівка. Фото: Суспільне Волинь

З 5 квітня, відколи набрав чинності закон про "нульове" розмитнення автомобілів, на Волині зареєстрували 2 тисячі 437 машин. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільне Волинь розповіла прессекретарка Сервісного центру МВС в області Юлія Матящук.

В області працюють чотири сервісних центри МВС. У містах Луцьку, Ковелі, Нововолинську та Камінь-Каширську.

Зі слів Юлії Матящук, у сервісному центрі, що в Струмівці зареєстрували 1 043 машини. Серед них — легкові автомобілі, мотоцикли, причепи та вантажівки. Тут працює 17 адміністраторів, один із них за робочу зміну в середньому оформляє документи на реєстрацію 20 автомобілів.

"Нульове" розмитнення: на Волині зареєстрували понад дві тисячі машин
Щоб зареєструвати авто людям потрібно взяти електронний талон у сервісному центрі МВС та дочекатися своєї черги. Суспільне Волинь

Щоб зменшити черги на реєстрацію, у сервісному центрі МВС працюють у посиленому режимі з 9:00 до 18:00, без обідньої перерви з понеділка по суботу, — каже Юлія Матящук. З її слів, під час повітряних тривог, сервісний центр не працює.

Для того, щоб зареєструвати автомобіль потрібно мати такі документи:

  • талон черги, який видається у сервісному центрі МВС
  • паспорт громадянина України
  • ідентифікаційний код
  • реєстраційний документ на транспортний засіб іноземної країни
  • документи про правомірність придбання машини
  • митні документи
  • сертифікат відповідності автомобіля
  • саму машину для експертної оцінки

Зі слів, речниці Волинської митниці Валентини Черниш, через волинську митницю за законом "нульового" розмитнення в Україну ввезли майже п'ять тисяч автомобілів. 70 % із цих машин до 2010 року випуску. Загалом людям, які ввезли ці автомобілі надано державою пільг більш ніж на 500 мільйонів гривень, — каже Валентина Черниш.

Що відомо

  • 5 квітня Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким на час воєнного стану увесь імпорт звільняється від сплати в'їзного мита, ПДВ і акцизного податку. Після завершення воєнного стану митні платежі за імпорт автомобілів доплачувати не потрібно, – роз'яснив начальник Волинської митниці Микола Татарчук.
  • Станом на 18 квітня найпопулярнішими марками автомобілів, які розмитнили за "нульовим" розмитнення, стали Volkswagen, Renault, Opel та Audi.
На початок