Дніпро: Студенти й викладачі театрально-художнього коледжу протестують проти реорганізації закладу

Дніпро: Студенти й викладачі театрально-художнього коледжу протестують проти реорганізації закладу

Дніпро: Студенти й викладачі театрально-художнього коледжу протестують проти реорганізації закладу

Студенти та викладачі Дніпропетровського театрально-художнього коледжу протестують проти об'єднання з Дніпропетровським коледжем культури та мистецтв.

Проєкт рішення про реорганізацію театрально-художнього коледжу шляхом приєднання до комунального закладу «Коледж культури та мистецтв» з'явився на сайти обласної ради 26 березня, проголосували за нього на онлайн-сесії наступного дня, 27 березня, у Міжнародний день театру.

Олександрові Костюку 16 років, він студент першого театрально-художнього коледжу. Вважає, що лише тут зможе отримати професійну освіту.

«Різниця, тому що в коледжі культури та мистецтв навчають хореографії насамперед народній та естрадній. А у нас в ДТХК напрям один з найважливіших напрямів хореографії, основний – це класична хореографія. Я боюся, що наших професійних викладачів звільнять, бо є закон, який ухвалили у Верховній Раді, про скорочення викладачів пенсійного віку. А у нас більшість викладачів, які нам надають освіту, саме пенсійного віку», – каже студент.

Викладачка з лялькової майстерності Лілія Колтиріна розповіла, що для актора важливо розпочати навчання якомога раніше, бо у людини в 15 років пластичніша психіка, так легше навчитися грати на сцені. А в коледжі створені такі умови, щоб студенти почували себе, як вдома.

«Нас приєднують, не до нас, а нас приєднують до іншого закладу, де нема таких спеціальностей. У нас школа своя, я колись тут вчилась. Мій викладач досі тут викладає, я вчилась тут потім, я працювала в театрі 17 років. Я повернулась, мене запросили, далі передати школу», – зауважила викладачка.

Голова профспілкового комітету театрально-художнього коледжу Тамара Паслюченко каже, що зараз на знак протесту намагаються долучати соцмережі, бо в умовах карантину не мають можливості навіть вийти на мітинг.

«Не було можливості нам, колективу навчального закладу піднятися й опротестувати. Нас взагалі не питали, вони взагалі прийняли це рішення і все, так тихесенько», – зазначила представниця профспілки.

Голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник говорить, що ця реорганізація має на меті утворення з двох коледжів вищого навчального закладу.

«Це реорганізація, частина викладачів може зменшитися, і зрозуміло, що двох керівників бути не може, тобто хтось бореться за свої робочі місця, це зрозуміло, але будемо шукати, переводити й так далі. Зрештою, якщо будуть серйозні суттєві зміни в архітектурному плані й обличчі міста, то ми будемо розглядати питання, в тому числі оптимального розселення. Якщо буде цей ВНЗ, можливо ми його зкомпонуємо, сьогодні ведуться різні переговори», – сказав голова облради.

Святослав Олійник запевняє, що студенти, які зараз навчаються, зможуть закінчити та отримати дипломи.

Авторка – Олена Ростовцева

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди