В Рубіжному на територію елеваторного комплексу військові РФ скинули бомби

В Рубіжному на територію елеваторного комплексу військові РФ скинули бомби

В Рубіжному на територію елеваторного комплексу військові РФ скинули бомби
Елеваторний комплекс, фото: Telegram-канал Людмили Денісової

На територію ТОВ "Голден АГРО" у Рубіжному були скинуті потужні російські бомби. Про це стало відомо в ході моніторингу соціальних мереж, де виявили супутникові знімки Planet Lab. Відкритий 2020 року елеваторний комплекс, який міг зберігати 30 тис. тонн зерна одночасно, повністю знищено. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона додала, що на підприємстві було встановлено лабораторію з найсучаснішим обладнанням, включаючи експрес-аналізатор, який забезпечував точні та швидкі аналізи всіх культур, зерносушарка потужністю 1500 тонн на добу, сепаратор, автоваги, автоматичний пробовідбірник.

За словами омбудсменки, дедалі частіше стали з’являтися відеозаписи, на яких видно, що окупанти вивозять з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей сільськогосподарську техніку для обробки землі.

"Перші випадки викрадення техніки були зафіксовані ще в середині березня. Надалі за допомогою GPS сервісів техніку було знайдено в республіці Чечня", — зазначила Денісова.

Що відомо

  • Знищення та вивезення зерна й сільськогосподарської техніки на окупованих територіях є порушенням статті 55 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
  • Російські військові постійно обстрілюють Рубіжне — Гайдай
  • У будинках маріупольців, які виїхали з окупованої території, російські окупанти селять невідомих — Денісова
  • У Маріуполі російські військові у листівках залякують та дезінформують людей
  • У місті Маріуполь Донецької області, яке з початку березня перебуває в облозі російських військ, українські військові тримають оборону на території "Азовсталі". По території підприємства російські окупанти продовжують завдавати бомбові удари.
  • Ситуація на "Азовсталі" набула ознак гуманітарної катастрофи — Верещук
  • Вивести готівку за 20 % від суми, дефіцит побутової хімії, російські товари: як живе окуповане Сватове

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок