"Давай стрибай, або ти там здохнеш". Спогади очевидця подій 2 травня 2014 року в Одесі

"Давай стрибай, або ти там здохнеш". Спогади очевидця подій 2 травня 2014 року в Одесі

Ексклюзивно
"Давай стрибай, або ти там здохнеш". Спогади очевидця подій 2 травня 2014 року в Одесі
Володимир Гуцол, УНІАН

Володимир Гуцол 2 травня 2014 року став очевидцем подій на Куликовому полі в Одесі. Тоді чоловік допомагав рятувати людей, які стрибали з вікон під час пожежі в Будинку профспілок. Зараз він представник добровольчого патруля ОТГ "Фонтанка". Про те, що бачив та як рятував людей, Володимир розповів журналістам Суспільного.

Володимир мешкає у селі Фонтанка, що за кілька кілометрів від Одеси. Майже щодня з початку повномасштабної війни чоловік на велосипеді або автівкою патрулює вулиці населеного пункту.

Чоловік розповів – у селі ініціативні мешканці створили "сусідську варту". Наразі до неї долучилися близько ста людей. За кожним закріплена своя певна ділянка.

Володимир Гуцол патрулює село двічі на добу. За один раз на своєму велосипеді він проїжджає близько восьми кілометрів. Від початку війни він займався знищенням міток, які тут знаходив. Про всіх підозрілих людей у селі та знайдені предмети він інформує представників поліції.

Тоді рятував людей, зараз патрулює вулиці. Спогади очевидця подій 2 травня 2014 року в Одесі
Володимир Гуцол. Суспільне Одеса

2 травня 2014 року Володимир Гуцол був у центрі міста разом зі своєю родиною та хотів взяти участь у марші футбольних фанатів. Проте дійти до місця збору на Соборній площі до початку заворушень не встиг.

"Зупинилися біля Оперного театру і тут мені зателефонував мій приятель і каже, що якщо тут я приїхав із сином, щоб я в бік Дерибасівської не йшов, бо тут почалася, якась штовханина. Свого сина з дружиною відправив додому, а сам побіг на Дерибасівську, вже була дійсно стрілянина, вже вбили одного нашого там хлопця", – згадує чоловік.

За його словами, після першої смерті натовп із центру почав рухатися у бік Куликового поля, де розташовувався табір представників так званого Антимайдану.

"Коли ми звідти йшли, їх попередили: "Хлопці, ви тікайте, бо до вас йдуть з центру бити люди". Багато хто побіг, а багато хто залишився і на нас чекали, але деякі почали ховатися в Будинок профспілок і, коли ми підійшли, вони вже зверху на нас кидали каміння, коктейлі Молотова були з обох боків", – сказав Володимир.

"Давай стрибай, або ти там здохнеш". Спогади очевидця подій 2 травня 2014 року в Одесі
Пожежа у Будинку профспілок, 2 травня 2014 року. УНІАН

Згодом у Будинку профспілок почалася пожежа. Люди опинилися у пастці. Дехто почав вистрибувати з вікон, інші – намагалися врятуватися, піднявшись на дах.

"Сам обсмажився, збирав дерев’яні якісь там споруди, хтось стрибав. Я вмовляв одного там хлопця стрибнути, говорив: "Давай стрибай, або ти там здохнеш". Він дуже довго вагався, усе одно він потім стрибнув, але вже йти не міг. Він поранив там чи ногу, не міг йти, чи шок і я його на свіже повітря вже почав відтягувати, таке було кілька разів".

Біля Будинку профспілок чоловік перебував допоки рятувальники почали гасити пожежу.

"Я коли дійшов додому, я нічого не міг. Якось сили мене покинули й все, чомусь увесь закривавлений, опалений, якийсь у порізах, там в дірках. Якось такий чорний прийшов і ліг спати", – розповів Володимир Гуцол.

Що відомо

  • 2 травня 2014 року в Одесі внаслідок зіткнень між прихильниками Євромайдану і учасниками акції "Антимайдан" та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 людей, понад 200 були травмовані. Все, що відомо про подію – у матеріалі.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок