РФ не перекидає нових військ в Україну четверту добу, рух під Ізюмом сповільнився — Арестович

РФ не перекидає нових військ в Україну четверту добу, рух під Ізюмом сповільнився — Арестович

РФ не перекидає нових військ в Україну четверту добу, рух під Ізюмом сповільнився — Арестович

Наступ російських військ на Ізюмському напрямку серйозно уповільнився, а нові солдати з Росії на територію України не заходять четверту добу.

Про це 30 квітня в ефірі "Фейгин Live" розповів радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

"Близько чотирьох діб, це зведена інформація, не видно руху російських військ з території Росії на територію України, особливо на напрямку головного удару — на Ізюм не перекидаються війська взагалі", — сказав Арестович.

За деякими даними, які ще потребують уточнення, внаслідок удару чотири дні тому знищено начальника штабу ВДВ, повідомив радник керівника ОП.

"Назад валить кількість побитої техніки, поранені, вбиті, вбитих дуже багато. Тільки за три доби, зараз є підтверджені результати ударів, удар по Первомайському Харківської області (ймовірно, йдеться про село Першотравневе тимчасово окупованої Борівської селищної громади30 квітня Борівська селищна рада (голова ради евакуйований) повідомила: "В ніч з 28 на 29 квітня у Першотравневому чули вибухи. Деякі медіа повідомили про знищення пункту управління російських військ у селищі, живої сили та техніки противника. Офіційного підтвердження від Генерального штабу ЗСУ наразі немає. Зв’язок з місцевими жителями також відсутній. Надходять повідомлення, що сьогодні селище Першотравневе російські військові закрили на в’їзд і виїзд" — ред.), два удари по Ізюму — штаб ВДВ, штаб 2-ї загальновійськової армії. Навіть по нижчій межі рахуємо: 100 трупів в одному місці, 200 в іншому і не менше 100 у третьому. Верхньою межею називають по 200-300. Потрібно розуміти, що старші офіцери серед них", — сказав Арестович.

За його словами, за деякими ознаками на Ізюмському напрямку настає перелом. "Вони уповільнюються, тому що знищення штабів завжди загальмовує темпи, є відсутність поповнення", — каже Арестович.

"Рознесли пункт керування зі старшими офіцерами, з усіма картами, лептопами, комп'ютерами, флешками, звідки здійснювалося управління угрупованням військ. Поки все це відновиш, знайдеш резервні засоби, перепризначиш усіх старших...", — описує Арестович наслідки ударів по окупантах.

"Успіхи у них тактичні, а втрати оперативні"

"Дуже добре видно, що вони почали втрачати боєготовність. Ізюмська історія уповільнилася дуже серйозно. В тому числі якість поповнення мене "веселить". Чому? Тому що взагалі з російської території за час цього так званого наступу, за два-три тижні, зайшло кілька тисяч людей. Ці кілька тисяч людей — скажімо так, з низькою соціальною відповідальністю", — говорить радник керівника ОП.

За його словами, тільки частина з них намагається воювати, решта втікає або відмовляється йти у бій.

"Здається, вони підздихають на Ізюмському напрямку... Нового поповнення не заходить, я так розумію, його тупо немає. Ми не бачимо військ", — сказав Арестович.

На початку наступу під Ізюмом було близько 25 тисяч військових. Скільки зараз, достеменно не відомо, каже Арестович: "Знаю, що прорідили ми дуже сильно. Логіка яка: успіхи у них тактичні, а втрати вже оперативні".

На думку радника керівника ОП, російська армія на цьому напрямку особливо не може просунутися: "А враховуючи, що вони підійшли майже впритул до водної перешкоди, яку потрібно форсувати, а це взагалі складна історія, то я обережно починаю замислюватися, а чи не все з цим героїчним наступом на Ізюмському напрямку?"

Арестович зазначив, що російські підрозділи за 66 днів війни в Україні не виконали жодної оперативної задачі. Якщо російська армія втратить наступальний потенціал, то перейде до оборони, і ця фаза може настати до 9 травня, прогнозує радник керівника ОП: "І Путіну нічого буде оголошувати на 9 травня, окрім того, що "ми перейшли до оборони на території України".

"Над усім цим маячить найголовніше питання: коли ж українська армія перейде до контрнаступу?... У Харківській області звільнили чотири населені пункти невеликі, цей "язичок" підгрібає до шляхів постачання ізюмського угруповання, і постачання вже немає, четверту добу ніякого постачання", — підсумував радник керівника ОП.

Читайте також

Ще три села на Харківщині — під контролем ЗСУ

На початок