Майже тисяча переселенців відвідали вінницький планетарій за місяць його роботи. Відвідувачів у закладі почали приймати з квітня, — каже директор Олександр Мельник. Для внутрішьо переміщених осіб лекції — безкоштовні.
"Відвідати безкоштовно планетарій, це найменше, що ми можемо зробити, це була наша інціатива, користується популярністю. Можна трошки відволктись від тих подій", — розповідає Олександр Мельник.

Людям, каже, необхідно пред'явити довідку переселенця. Марія Пращерук із Харкова. У планетарій привела двох своїх братів.
"Це дуже приємно, тому що знайти кошти не просто, а дітей треба відволікти від того, що відбувається в країні, щоб вони зрозуміли, що далі треба жити", — каже Марія Пращерук.

На початку сеансу відвідувачам презентують мультфільм про знаки зодіака, їхні особливості та вподобання. Про зорі та сонячне затемнення розповідає лекторка планетарію Марія Левченко. У закладі жінка працює понад півстоліття.
Програма буде цікавою і для дітей, і для дорослих, — каже лекторка. Щодня проводять по два сеанси.

До вінницького планетарію разом із дружиною та двома синами прийшов Андрій Бех. Родина з Харкова. До Вінниці приїхали на початку березня. До планетарію прийшли, аби трохи розважити дітей, — каже Андрій. Про те, що вхід для переселенців — безкоштовний, дізналися вже на касі.
"Кожного разу важко згадувати про це. Розбудили нас вибухи і ми того ж дня поїхали в село до родичів. За 10 днів стали такі вибухи, що здригалися не лише шибки , а й двері, то вирішили виїзджати", — розповідає Андрій Бех.

Вінницький планетарій відновив свою роботу на початку квітня.
Читайте також
- Вінницька нацгвардійка із сином та переселенцями приготувала великодні гостинці для військової частини