У Києві під Аркою дружби народів цього тижня демонтують бронзову скульптуру двох робітників. Саму ж Арку перейменують. Про це повідомив мер міста Віталій Кличко. Скульптурну композицію встановили на початку 1980-тих “на ознаменування возз'єднання України з Росією”.
“Своє ставлення до України Росія “ознаменувала” звірячими вбивствами мирних українців, знищенням наших міст і селищ, прагненням знищити нашу державність. 8 метрів металу так званої “дружби двох народів” будуть прибрані з центру Києва”, — написав Кличко.
Другу скульптурну композицію — із червоного граніту — мер пообіцяв закрити опоряджувальними матеріалами і теж згодом розібрати. Це пов’язано зі складнішою процедурою демонтажу. Вона займе більше часу. До того її можна буде використовувати як простір для експозицій, зазначив Кличко.
“Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору”, — написав Кличко.
Що відомо
- У Києві можуть прибрати ряд радянських пам'яток, зокрема герб СРСР на щиті "Батьківщина-мати".
- Київська міська влада планує розглянути питання щодо перейменування російських та білоруських топонімів — до першого травня Київрада прийматиме пропозиції щодо перейменування, а до дев’ятого травня відбуватиметься обговорення в онлайні.
- Київський метрополітен 15 квітня розпочав онлайн-опитування щодо змін назв 5 станцій столичного метрополітену. Йдеться про “Мінську”, “Героїв Дніпра”, “Берестейську”, “Дружби народів” та “Площу Льва Толстого”.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 61. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!