В Єврокомісії заявили намір запровадити нафтове ембарго проти РФ

В Єврокомісії заявили намір запровадити нафтове ембарго проти РФ

В Єврокомісії заявили намір запровадити нафтове ембарго проти РФ
. Valdis Dombrovskis / Twitter

Європейський союз може включити у шостий пакет санкцій проти Росії обмеження на імпорт російської нафти.

Про це повідомив заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс в інтерв’ю The Times.

"Одне з питань, що розглядаються, — це якась форма нафтового ембарго. Коли ми запроваджуємо санкції, ми повинні робити це таким чином, щоб вони посилювали тиск на Росію, але при цьому мінімізували шкоду для нас самих", — заявив Домбровскіс.

Він додав, що деталі санкцій ще не узгоджені, але можуть включати поступову відмову від російської нафти або введення тарифів на експорт, що перевищує певну цінову межу.

Раніше, 19 квітня, міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер повідомив, що Євросоюз розробляє шостий пакет санкцій проти Росії, який передбачає ембарго на російську нафту.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 21 квітня Європейська комісія закликала громадян ЄС більш ощадливо користуватися енергетичними ресурсами з тим, щоб зменшити залежність від нафти й природного газу з Росії.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • У березні США та Європейська комісія домовилися, що створять спільну робочу групу для забезпечення енергетичної безпеки України і Європи, а також зменшення залежності Європи від російського викопного палива.
  • ЄС у межах п'ятого пакету санкцій, ухваленого 9 квітня, погодив відмову від російського вугілля, але вона набуде чинності лише із серпня 2022 року. Крім того, ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 217 фізичних та 18 юридичних осіб, зокрема, двох доньок президента РФ Володимира Путіна.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 61. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок