Через російську агресію багато притулків для тварин та зоопарків в Україні опинилися у скруті та потребують допомоги. Серед таких — екопарк “Ясногородка”. Що сталось з цим екопарком і як він працюватиме Українському радіо розповів власник екопарку Акім Акіменко.
Дивіться також: Що лишила після себе російська армія на Київщині. Фоторепортаж
“На території екопарку щодня знаходиться близько 15 людей, повністю відновлена охорона та інфраструктура, яку не знищили повністю росіяни: вольєри, загони та домівки тваринок. Наступного тижня ми плануємо вже частково повертати тварин до нашого екопарку і зробити один день в тиждень таким, коли всі охочі люди зможуть відвідати тварин та відволіктися від всього, що зараз відбувається”, – розповів Акім Акіменко.
За його словами, екопарк зазначав чимало втрат серед своїх мешканців через збройну агресію Росії.
“Найбільше загинуло страусів, тому що це птахи, які сильно стресують, і коли почалися обстріли, дуже багато страусів “лягло” через звуки вибухів. Вони починали панічно бігати і вмирали від того, що врізалися в загони насмерть. Також одним з перших було пряме влучення з “Граду” по шотландських коровах, ламі та альпаці. Також загинув мунтжак та близько 12 овець”, – розповів Акім.
“Першу частину тварин — черепах та мавп — ми вивезли до Київського зоопарку ще до війни. Потім ми змогли вивезти частину тварин в кінний комплекс “Магнат". Також в нас є локація на заході України, де все підготовлено, але возити тварин туди-сюди трохи стресово, тому зараз плануємо надати їм все необхідне в нас на території”, – додав власник екопарку.
Читайте також: Миколаївський зоопарк. У пари леопардів народився малюк
Акіменко розповів, що наразі тваринам “Ясногородки” вистачає харчів, проте потреба в них є завжди.
“Нас перед початком війни врятувало те, що ми мали великий запас кормів, бо фізично в перші 2-3 тижні не можна було доїхати до екопарку, наші працівники ходили на роботу з сусідніх сіл, аби годувати тварин. Тому якби ми не мали комбікорму на місці, вмерло б набагато більше тварин. Тому ми будемо дуже раді всім, хто захоче підтримати наш парк в такий непростий час”, – розповів власник зоопарку.
“Зараз ажіотажу довкола продажу квитків в “Ясногородку” немає: ми продали двох тисяч квитків і це хоча б на місяць забезпечить наших тварин кормом та водою”, – підсумував Акіменко.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- На територію Миколаївського зоопарку неодноразово влучали снаряди окупаційної артилерії. Проте співробітники закладу продовжують працювати та доглядати за тваринами, яким вдалося вціліти. Через припинення постачання корму з Херсона, є постійна необхідність у волонтерській допомозі на корми.
- Працівники Луцького зоопарку прихистили пів сотні приматів та тварин інших видів зі звіринця "12 місяців", який розташований поблизу села Демидів на Київщині, – розповіла Суспільному директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу