Російські війська з "Москви" планували висадку морпіхів у Одесі – мати загиблого матроса

Російські війська з "Москви" планували висадку морпіхів у Одесі – мати загиблого матроса

Російські війська з "Москви" планували висадку морпіхів у Одесі – мати загиблого матроса
Крейсер "Москва", квітень 2022 року. Фото: Mike Right / Twitter

Під час останнього походу російські війська на крейсері "Москва" планували операцію з висадки морпіхів в Одесі. Про це повідомило видання Радіо Свобода у програмі "Схеми" з посиланням на матір матроса.

Журналісти вийшли на зв'язок із матір'ю загиблого на "Москві" матроса-строковика. Син зателефонував їй ввечері 14 квітня й повідомив, що по кораблю влучили трьома ракетами з "Нептуна", загинули 40 людей. За словами матері моряка, цей корабель від 24 лютого вже виконував низку бойових завдань, зокрема і на острові Зміїний.

Усього на "Москві", за словами матері російського матроса, перебувало близько 510 людей. Син розповів їй, що знає про 40 загиблих. Частину хлопців евакуювали на фрегат "Макаров" та доправили у Севастополь.

"За його словами, загинули всі, хто був на палубі, у рубці, хто керував крейсером, хто був на вахті, бо удар стався якраз по палубі… Є поранені з відірваними кінцівками", – розповіла жінка.

Матір матроса впевнена – служба її сина була "мирною":

Ні, це ніякий не бойовий вихід. Жодного бойового виходу не було. Вони просто йшли у бік Одеси. Це не бойовий вихід.

Чому до Одеси йшли? Чи планувалась якась операція?

Операції ніякої не планувалося, вони йшли у бік Одеси для висадки морських піхотинців. Для висадки в Одесі.

Так це ж бойова операція.

–​ Ну, я не знаю, може, я неправильно це розумію, але мали "висадитись".

Що відомо

  • Увечері 13 квітня голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марчено заявив, що українські військові поцілили у російський крейсер "Москва", що погрожував захисникам Зміїного. Речниця Морської охорони Наталя Гуменюк підтвердила Суспільному, що саме крейсер "Москва" погрожував військовим на Зміїному та отримав відповідь: "Русскій воєнний корабль, іді... !".
  • Офіцер Оперативного командування "Південь" Владислав Назаров повідомив, що після влучання українських ракет на флагмані Чорноморського флоту Росії – крейсері "Москва" сталася пожежа, після чого він почав тонути.
  • Увечері 14 квітня Росія визнала, що крейсер "Москва" затонув у Чорному морі.
  • Керівник проєкту в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко повідомив, що на крейсері могли бути ядерні боєголовки до крилатих ракет.
  • За даними французького порталу новин військово-морської оборони Navalnews, на російському крейсері "Москва" можуть розміщувати до 16 надзвукових протикорабельних ракет типу P-1000 Vulkan.
На початок