Експерти відстежують спроби Росії обійти санкції щодо торгівлі нафтою — ОПУ

Експерти відстежують спроби Росії обійти санкції щодо торгівлі нафтою — ОПУ

Експерти відстежують спроби Росії обійти санкції щодо торгівлі нафтою — ОПУ
Фото: УНІАН

Українські та міжнародні експерти постійно відстежують шляхи транспортування російської нафти, щоб не дати Росії обійти санкції, запроваджені проти неї через військову агресію в Україні.

Про це повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко у коментарі для видання The Economist.

"Група українських і міжнародних експертів, які аналізують реальний вплив застосованих проти Росії санкцій, відстежує танкери з російською нафтою завдяки програмному забезпеченню для мережевого аналізу", — йдеться у повідомленні.

За словами Устенка, інформацію групі надають міжнародні фахівці, урядовці інших країн та розвідка.

Окрім того, група використовує програмне забезпечення для мережевого аналізу, щоб встановити взаємозв’язок між розрізненими даними. Ця програма аналізує поведінку кораблів із урахуванням кількох різних факторів — наприклад, заявленого вантажу, маршруту і страхових даних, а також історичних моделей навігації в різних погодних і ринкових умовах. Програмне забезпечення дозволяє навіть побачити тоннаж вантажу на борту судна та зрозуміти, чи є підозра, що на борту може бути більше вантажу, ніж заявлено.

За словами Олега Устенка, експертам вже вдалося виявити поставки казахстанської нафти, які, як вони вважають, містять частину таємно завантаженої російської нафти.

Також для отримання інформації передбачається застосування супутників на низьких орбітах для отримання сигналів від бортових радарів. Вони використовуються для навігації та уникнення зіткнень, тому моряки не схильні їх вимикати. Нове програмне забезпечення для обробки сигналів визначає геолокацію джерела сигналів, іноді в межах кількох сотень метрів.

Відповідні попередження надсилають відповідним урядам і компаніям, також їх передали українським міністерствам, додав Устенко.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 51. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок