Втрата Росією флагману Чорноморського флоту, крейсеру "Москва" може призвести до змін у її діях в акваторії Чорного моря.
Про це повідомляє розвідка Великої Британії.
Як зазначає видання, судно, яке затонуло 14 квітня, було одним із трьох крейсерів класу "Слава" в російському флоті. Крейсер був введений в експлуатацію у 1979 році, однак пройшов масштабну реконструкцію, спрямовану на покращення його можливостей, і повернувся до робочого стану лише у 2021 році.
При цьому "Москва", як флагман Чорноморського флоту Росії, відігравала ключову роль як командного корабля, так і вузла протиповітряної оборони.
"Після вторгнення в Україну Росія втратила два ключові військово-морські об'єкти, першим із яких став десантний корабель класу "Алігатор" "Саратов" 24 березня. Тому, ймовірно, Росія перегляне свою позицію в Чорному морі", — вважають у розвідці.
Що відомо
- Увечері 13 квітня голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марчено заявив, що українські військові поцілили у російський крейсер "Москва", що погрожував захисникам Зміїного. Речниця Морської охорони Наталя Гуменюк підтвердила Суспільному, що саме крейсер "Москва" погрожував військовим на Зміїному та отримав відповідь: "Русскій воєнний корабль, іді... !".
- Офіцер Оперативного командування "Південь" Владислав Назаров повідомив, що після влучання українських ракет на крейсері "Москва" сталася пожежа, після чого він почав тонути.
- Увечері 14 квітня Росія визнала, що крейсер "Москва" затонув у Чорному морі.
- Керівник проєкту в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко повідомив, що на крейсері могли бути ядерні боєголовки до крилатих ракет.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 51. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!